SDE toetab abieluvõrdsust

SDE esimees Indrek Saar
SDE esimees Indrek Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna erakorraline e-volikogu võttis pühapäeval seisukoha, et toetab kahe täiskasvanud inimese õigust abielluda sõltumata nende soost.

SDE volikogu esimees Eiki Nestor ütles, et sotsiaaldemokraadid väärtustavad abieluvõrdsust. "Kuidas muidu selgitada mõistlike argumentidega kahele täiskasvanud inimesele, kes soovivad abielluda, et neil ei ole selleks õigus? Seda ei saa ju teha," ütles Nestor.

Volikogu leidis, et arvestades abieluvõrdsuse teema tähtsust ning toetust arvamusküsitlustes ning rahvaalgatusel, peab seaduseelnõu jõudma riigikogu suurde saali. Kui petitsiooni menetlev komisjon seaduseelnõud ei algata, teeb volikogu SDE fraktsioonile ettepaneku esitada ise seaduseelnõu riigikogule.

"Rõhutades abielu inimlikku sisu, toetavad sotsiaaldemokraadid iga inimese õigust abielluda armastatud inimesega ja pooldavad sellise sätte toomist ka perekonnaseadusse," võttis volikogu liige Marju Lauristin kokku koosolekul kõlanud arvamused.

SDE volikogu seisukoht:

-       Toetame kahe täiskasvanud inimese õigust abielluda sõltumata nende soost. 

-       Kutsume üles kõiki, kes toetavad vabadusel ja võrdsusel põhinevaid väärtuseid, oma meelsust ja arvamust väljendama ning liituma initsiatiividega, mis abieluvõrdsust toetavad. 

-       Arvestades algatuse olulisust ja et seda toetab küsitluste järgi arvestatav osa elanikest ning kümned tuhanded on seda väljendanud toetusallkirjaga, leiame, et algatus peab jõudma otsustamiseks riigikogu suurde saali. Kui seda menetleva komisjoni enamus otsustab seaduseelnõud mitte algatada, teeme Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonile ettepaneku esitada vastav seaduseelnõu riigikogule.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: