Valitsus kiitis heaks Ida-Viru huvihariduse ja sportimise piirangud

Maadlustreening. Foto on illustreeriv.
Maadlustreening. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Valitsus kiitis neljapäeval kabinetinõupidamisel põhimõtteliselt heaks täiendavad koroonaviiruse leviku tõkestamise abinõud Ida-Virumaal, mille järgi piiratakse siseruumides noorte ja täiskasvanute huvitegevust ning harrastussporti, välja arvatud individuaaltegevusi.

Sotsiaalminister Tanel Kiik täpsustas "Aktuaalses kaameras", et kui seni sai teha kuni kümne inimesega grupitreeninguid, siis pärast uute piirangute kehtestamist saab jätkata vaid individuaaltreeningutega.

"Kui seni oli Ida-Virumaal piirang kümme inimest, siis nüüd võid üksinda jõusaali minna, juhendajaga koos võid klaveritundi teha või keeleõpet. Aga kõikvõimalikud grupid on kuni kaheks nädalaks keelatud," ütles Kiik.

Lisaks individuaaltegevustele ei puuduta piirangud professionaalset ja poolprofessionaalset sporti, sealhulgas noorte sporti. Nendes valdkondades peab olema tagatud viiruse leviku ennetamiseks vajalikud meetmed ning et kokku ei tohi puutuda teiste gruppidega, teatas valitsuse pressibüroo.

Samuti jäävad lubatuks erivajadustega inimeste huvitegevus ja -haridus. Millised piirangud täpselt olema saavad, pole veel selge. Riigikantselei valmistab ette vastava korralduse, mis kiidetakse kava kohaselt heaks reedesel e-istungil.

Kava järgi hakkavad piirangud kehtima alates laupäevast, 5. detsembrist.

Rangemaid piiranguid pooldab Ida-Virumaal nii terviseamet kui valitsust nõustavad teadlased. Samuti toetavad neid kohalike omavalitsuste juhid ja päästeamet, kellega peaminister Jüri Ratas eile konsulteeris.

"Epideemia Ida-Virumaal on suureks mureks meile kõigile, kohapeal on nakatumisnäitaja kaks ja pool korda suurem kui mujal Eestis," nentis Ratas. "Riik on suunanud regiooni juba täiendavat abi, kuid vaja on ka täiendavaid piiranguid, et koroonaviiruse levik kontrolli alla saada."

Kohalike omavalitsuste ja terviseameti spetsialistide hinnangul on suurimaks murekohaks Ida-Virumaal huviharidus, harrastussport ning võistlused siseruumides, sest just sealt on paljud haiguskolded alguse saanud.

Peaminister Jüri Ratas sõidab homme välkvisiidile Narva, Sillamäele, Jõhvi ja Kohtla-Järvele, et kohapeal olukorraga tutvuda ning arutada, kuidas toetada kohalikke kogukondi koroonaviiruse vastases võitluses.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: