X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Jõustusid täiendavad koroonapiirangud

Pidu.
Pidu. Autor/allikas: Rauno Liivand

Laupäevast jõustusid valitsuse kehtestatud täiendavad koroonapiirangud toitlustus- ja meelelahutusasutustele, kauplustele ning avalikele üritustele. Piirati ka erapidude pidamist avalikes ruumides.

Laupäevast lisandusid senistele piirangutele nii maksimaalse täituvuse kui ka lahtioleku piirangud.

Laupäevast alates tuleb toitlustus- ja meelelahutuskohad ning teenindusasutused sulgeda kell 22 (seni algas piirang südaööst). Lisaks 2+2, maskikandmise ja desovahendite tagamise nõuetele kehtib ka maksimaalselt 50 protsendi täituvuse piirang, ent mitte üle 250 inimese meelelahutusasutustes ja avalikel mittestatsionaarsete istekohtadega üritustel. Välitingimustes võib olla kuni 500 inimest, kui nad ei moodusta üle 50 protsendi alast.

Meelelahutusasutustes ja kohvikutes tohivad kell 22-06 viibida üksnes toidu kaasaostjad, kullerid, töötajad ja nende alade tehnilised või hädaabitööde teenindajad.

Kinod, teatrid ja kontserdisaalid võivad jätkata senistel tingimustel kuni kella 22-ni. Istekohtadega saalides võivad etendused lõppeda siiski hiljem, ilma statsionaarsete istekohtadega üritused peavad aga kella 22-ks lõppema.

Kauplustele kehtib laupäevast alates 50 protsendi täituvuse nõue (ent mitte üle 250 inimese), lisaks jäävad kehtima 2+2, maskikandmise ja desinfitseerimisvahendite olemasolu nõuded.

Ka erapidudeks ei tohi teenindusruume välja rentida kauem kui kella 22-ni.

Laupäevast kehtivad Ida-Virumaal täiendavad piirangud huviharidusele ja sportimisele: siseruumides toimuvas huvitegevuses ja harrastusspordis on lubatud vaid maskides individuaalõpe. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: