Prantsusmaa siseminister pidi vägistamisasjas kohtusse minema

Prantsusmaa siseminister Gerald Darmanin
Prantsusmaa siseminister Gerald Darmanin Autor/allikas: SCANPIX/Stephane le Tellec-POOL/SIPA

Prantsusmaa siseminister Gerald Darmanin pidi vägistamissüüdistuse pärast kohtus sel nädalal tunnistusi andma.

"Talle anti tunnistaja staatus, see on esimene samm enne ametliku süüdistuse esitamist," teatasid 38-aastase Darmanini advokaadid.

Darmanin eitab süüd ja väidab et tegemist on temavastase nõiajahiga.

Vägistamissüüdistuse on algatanud 48-aastane Olga Patterson-Spatz, kelle väitel leidis juhtum aset 2009. aastal

"Ma tahtsin Darmani abi, et tühistada otsus, mis süüdistas mind oma endise elukaaslaselt väljapressimises," teatas Darmani süüdistav Spatz.

Spatz väidab, et Darmanin viis ta restorani ja nõudis abi eest vastuteenet. Darmanin viis ta edasi seksklubisse ja hotelli, kus naine"järele" andis, ütles Spatzi advokaat.

2017. aastal esitas Spatz hagi, milles ta süüdistas Darmani vägistamises, ahistamises ja võimu kuritarvitamises.

Darmanin teatas politseile, et seksuaalvahekorra soov oli mõlemapoolne. Siseministri advokaadid väidavad, et Spatzi väited pole usaldusväärsed, kuna ta töötas aastaid prostituudina.

Samuti väidavad Darmanini advokaadid, et 2004. aastal mõisteti Spatz süüdi väljapressimises ja talle määrati 15 000 euro suurune rahatrahv ja kümne kuu pikkune tingimisi vanglakaristus.

Prantsusmaa prokurörid on varasemalt kaks korda süüdistuse tagasi lükanud ja kohtunik ühe korra. Selle aasta juunis määras Pariisi apellatsioonikohus siiski täiendava uurimise.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron määras Darmani siseministriks selle aasta juulis ja tema peamiseks ülesandeks sai Islamismivastane võitlus.

Spatzi süüdistused on vähendanud Darmanini poliitilist mõjujõudu, keda vahepeal pakuti tulevaseks Prantsusmaa presidendiks.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: