Briti autojuhid ei pea enam EL-i kiiruskaameraid kartma

Liikluskaamerad Suurbritannias
Liikluskaamerad Suurbritannias Autor/allikas: SCANPIX/PA

Suurbritannia autojuhtidele Euroopa Liidu piirideülene jõustamisdirektiiv enam ei kehti ja Ühendkuningriiki ei saa kiiruskaamerate mõõdetud trahve saata.

Britid ei saa edaspidi aga Euroopas karistamatult kiirust ületada. Politsei poolt märgatud ja peatatud isikud peavad endiselt kohapeal trahve maksma ning nende sõiduk võidakse vajadusel ka arestida.

Viimastel aastatel on sajad tuhanded briti autojuhid saanud Euroopa Liidus kiiruse ületamise eest trahve.

Peamiselt on brittide liiklustrahvid tulnud Prantsusmaalt, mis on Suurbritannia autojuhtide kõige populaarsem sihtkoht.

Eelmisel aastal trahviti Prantsusmaal enam kui 444 000 Suurbritannia sõidukijuhti ja nad pidid Prantsusmaa riigikassase maksma 60 miljonit eurot.

Prantsusmaa valitsus soovib Suurbritanniaga sõlmida lepingu, et võimaldada Brexitist hoolimata trahvide saatmist ühest riigist teise.

Prantsusmaa ja Suurbritannia hakkasid trahvide määramise kohta teavet jagama alles eelmisel aastal. 

Prantsumaal olid britid eelmisel aastal kõige suuremad kiiruseületajad, neile järgnesid belglased, hispaanlased ja sakslased.

Brexiti-järgselt ei saa Suurbritannia politsei trahve saata ka Euroopa autojuhtidele, kes on Ühendkuningriigis õigusrikkumisi toime pannud.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: