Soomes tapeti islami rituaali käigus ilma tuimestuseta üle tuhande lamba

Lambad karjamaal
Lambad karjamaal Autor/allikas: SCANPIX/ZUMAPRESS.com

Soomes tapeti islami rituaali käigus üle tuhande lamba. Keskealist meest kahtlustatakse nelja aasta jooksul ilma tuimestuseta 1300 lamba tapmises.

Soome politsei uurib Pohjanmaal erakordselt suurt loomade vastast kuritegu.

Soome rahvusringhäälingu Yle sõnul on loomade vastane kuritegu seotud moslemite usureeglitega - halal tapmisega.

Soomes on loomade halal-surmamine seaduslik, kui loom enne tuimestamist ei veritse. Tapamajas peab loomade surmamist kontrollima ka veterinaararst. Soome toiduameti sõnul ei erine seaduslik halal tapmine loomade tavalisest tapmisest.

Mõned moslemid eelistavad siiski traditsioonilist halal-tapmist, kus looma unearterid avatakse siis kui loom on veel teadvusel. See meetod pole Soome loomakaitseseadusega lubatud.

Soome politsei sõnul pole uuritud kuritegude seerias seadust järgitud.

"Peamine kahtlusalune elab Pohjanmaa politseijaoskonna piirkonnas. Enamik kuritegudest on toimunud seal, kuid neid on toimunud ka mujal Kesk-Soomes," teatas Pohjanmaa kriminaalpolitseinik Sakari Palomäki.

Soome politsei sõnul pole peamine kahtlusalune lambakasvataja ja loomad ostis ta teiste isikute nimel.

"Meie arvates on tegevus olnud planeeritud ja korduv," lisas Palomäki.

Lisaks loomade vastasele kuriteole uuritakse ka keskkonnakahjude põhjustamist. Politsei sõnul pole tapamaja jäätmeid nõuetekohaselt kõrvaldatud.

Peamine kahtlustatav pole ühtegi kuritegu tunnistanud.

Politsei hinnangul sai kahtlustatav ebaseaduslikust tapmistest rahalist kasu, mis võib ulatuda kümnete tuhandete eurodeni.

Loomade heaolu ebaseaduslikus kahjustamises karistatakse Soomes vähemalt nelja kuu ja maksimaalselt nelja aasta pikkusega vangistusega.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: