Suurbritannia ei maksa positiivse koroonatesti teinud kodanikele 500 naela

Koroonaviiruse vaktsineerimine Suurbritannias
Koroonaviiruse vaktsineerimine Suurbritannias Autor/allikas: SCANPIX/EPA/NEIL HALL

Suurbritannia valitsus lükkas tagasi meedia spekulatsioonid, nagu plaaniks riik kõikidele positiivse koroonatesti teinud kodanikele maksta 500 naela.

Suurbritannia valitsus teatas reedel, et nad ei plaani kõikidele positiivse koroonatesti teinud kodanikele maksta 500 naela ja tegemist oli lihtsalt meedia spekulatsioonidega.

"500-naelase lisamakse kehtestamist pole kavas, valdav osa avalikkusest täidab jätkuvalt reegleid ja järgib karantiini eeskirju," teatas Suurbritannia peaministri Boris Johnsoni pressiesindaja.

Suurbritannia tervishoiuminister Matt Hancock väidetavalt pooldas 500 naela maksmist neile, kelle koroonaviiruse test oli positiivne. Nädalas läheks see maksma 453 miljonit naela, kuid kulusid saaks vähendada poole võrra, kui maksta ainult nendele inimestele, kes ei saa kodus töötada.

"Kõikide kohalike omavalitsuste kulud koroonatestide tegemiseks ja rahaliste toetuste maksmiseks katab valitsus ning igal omavalitsusel on õigus teha valitsuse skeemist eraldi makseid," teatas Suurbritannia tervishoiuministeeriumi pressiesindaja.

Suurbritannia peaministri kabineti kantselei uuringud näitavad, et koroonateste lähevad tegema ainult 17 protsenti sümptomitega inimestest.

"Tahtmine vältida eneseisolatsiooni on nüüd koroonatestide tegemisel suurim takistus. Ainult iga neljas inimene isoleerib end kõigiks kümneks päevaks ja 15 protsenti jätkab tööl käimist," on kirjas kantselei dokumentides.

Londoni ülikooli kolledži tervisepsühholoogia professori Robert Westi sõnul on koroonaviiruse epideemia puhangu algusest ainult 20-30 protsenti viiruse sümptomitega inimestest olnud korralikult karantiinis.

"Kui vaadata riike, mis on koroonaviiruse tõrjega edukalt toime tulnud, on need riigid teinud nii, et inimestel on olemas rahalised võimalused enda isoleerimiseks," teatas West.

Loughbouroughi ülikooli töötaja Duncan Robertson leidis siiski, et kõigepealt tuleb tagada, et inimesed ei hakkaks raha nimel sihilikult koroonaviirusega nakatuma.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: