Kristina Kallase hinnangul peaks võimuliit Kaljulaidi jätkamist toetama

Kristina Kallas
Kristina Kallas Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti 200 teeb riigikogu erakondadele ettepaneku valida Kersti Kaljulaid ka teiseks ametiajaks presidendiks juba riigikogus.

Selline samm näitaks parlamendi koostöötahet ja aitaks säästa riigi aega ja ressurssi, tegelamaks tervisekriisi ja selle tagajärgede lahendamisega, teatas Eesti 200.

Erakonna juht Kristina Kallase sõnul on kahju, et Kaljulaid ei kogunud OECD liikmesriikide konsensuslikku toetust peasekretäriks kandideerimisel, kuna oma teadmiste ning rahvusvahelise haarde tõttu oli ta kindlasti üks tugevamaid kandidaate.

Kallase märkis, et loodetavasti leidub Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioonil koos sotsiaaldemokraatidega piisavalt koostöötahet, et teha Kaljulaidile ettepanek kandideerida presidendi ametisse ka teiseks ametiajaks.

"Selle sammuga näitaksid nii Keskerakond ka Reformierakond ka seda, et neil ei ole soovi parteistada kõiki riigi juhtivaid ametikohti, arvestades, et presidendi roll on olla ühiskonna tasakaalustajaks ning väärtuste majakaks. Oma poliitiliselt sõltumatu ja sisulise nõudlikkusega valitsuse tegevuse suhtes oleks Kersti Kaljulaid tugevaks tasakaalustajaks kahe maailmavaateliselt sarnase valitsuserakonna kiusatusele võtta kõik riigi juhtivad ametikohad erakondliku kontrolli alla, " lausus Kristina Kallas.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: