Saksamaa pikendas rangeid koroonapiiranguid 7. märtsini

{{1613035800000 | amCalendar}}
Saksamaa kantsler Angela Merkel
Saksamaa kantsler Angela Merkel Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Hannibal Hanschke

Saksamaa kantsler Angela Merkel teatas kolmapäeval, et karme koroonapiiranguid pikendatakse 7. märtsini.

Koroonaviirusest tingitud piirangud kehtivad Saksamaal juba eelmise aasta novembri lõpust. Suletud on mitteelutähtsad kauplused, restoranid, spordi- ja meelelahutuskeskused, muuseumid ja teatrid.

Distantsõppel olnud koolilapsed võivad Saksamaal piirkonniti naasta kooli, kui koroonaviiruse epideemia olukord seda võimaldab.

Viimase ööpäevaga tuvastati Saksamaal üle 10 000 uue koroonanakkuse juhtumi, kokku on neid juba üle 2,3 miljoni. Koroonaviiruse tõttu on Saksamaal surnud ligi 64 000 inimest.

Saksamaa sulgeb piiri mitme Tšehhi regiooni ja Austria Tirooliga

Saksamaa keelab reisimise Tšehhi piirialadele ja Austria Tirooli liidumaale, sest seal on hakanud levima uus ja nakkavam koroonaviiruse variant, ütles neljapäeval siseminister Horst Seehofer.

"Baier ja Saksimaa palusid täna valitsusel liigitada Tirool ja Tšehhi piiriregioonid viirusemutatsiooni aladeks, et kehtestada piirikontroll," ütles Seehofer ajalehele Süddeutsche Zeitung.

"Selles lepiti kokku (Saksa) kantsleri ja asekantsleriga," lisas ta.

Piirangud hakkavad kehtima esmaspäeval.

Saksamaa keelustas jaanuari lõpus enamikule reisijatest sisenemise uute viirusevariantidega riikidest.

Vaid mõne erandi puhul on Saksamaale lubatud nendest riikidest saabuda, sealjuures on lubatud naasta sakslastel ja oluliste valdkondade töötajatel nagu arstidel. 

Euroopa suurim majandus on oma päevast nakatumismäära kahe kuu jooksul piirangute abil, sealjuures poodide, koolide ja restoranide sulgemisega kahandanud poole võrra. 

Kardetakse, et praegune positiivne trend satub ohtu, kui nendest kõrgete nakatumismääradega piiriregioonidest tulevad inimesed Saksamaale. 

Iseäranis on Saksa valitsus mures nõndanimetatud Lõuna-Aafrika Vabariigi viirusevariandi pärast, mis on hakanud levima Tiroolis ja Briti variandi pärast, mis levib Tšehhis. 

Saksa kantsler Angela Merkel helistas Austria kantslerile Sebastian Kurzile, et väljendada muret olukorra pärast Tiroolis.

Kurzi sõnul on Tiroolis Euroopa suurim LAV-i variandi puhang. Austria on kehtestanud liidumaalt väljumisele piirangud. 

Saksimaa, mis piirneb Tšehhiga, teatas, et kehtestab laupäevast alates rangemad kontrollid, samuti puudutavad piirangud inimesi, kes käivad üle piiri tööl. 

Tšehhi valitsus teatas neljapäeval, et blokeerib kolm levikupiirkonda, sealjuures kaks Saksa piiril, takistades inimestel sealt väljuda ning sinna siseneda. 

Tšehhi tervishoiuametnikud tahavad, et meede oleks jõus kolm nädalat, kuigi teatud eranditega. 

Toimetaja: Karl Kivil, Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: