Korruptsioonikomisjoni valiti juhtima Eduard Odinets

Eduard Odinets.
Eduard Odinets. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon valisid neljapäeval istungil esimehe ja aseesimehe. Erakorraline valimine toimus seoses muudatustega erikomisjonide koosseisus.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimeheks sai Eduard Odinets (SDE) ja aseesimeheks Valdo Randpere (Reformierakond). Erikomisjoni kuuluvad veel Priit Sibul (Isamaa), Marko Šorin (Keskerakond) ja Paul Puustusmaa (EKRE).

Odinets on komisjoni endise esimehe Katri Raiki asendusliige riigikogus.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimeheks sai Urmas Reinsalu (Isamaa) ja aseesimeheks Marek Jürgenson (Keskerakond). Erikomisjoni kuuluvad veel Mart Helme (EKRE), Annely Akkermann (Reformierakond) ja Kalvi Kõva (SDE).  

Korruptsioonivastane erikomisjon jälgib, et rakendatakse Eesti riigi seadustes sätestatud korruptsioonivastaseid meetmeid. Komisjon arutab ja hindab seaduses loetletud ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid, jälgib Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamist ja kontrollib huvide deklaratsioone. Kord aastas esitab erikomisjon riigikogule ülevaate oma tegevusest.

Riigieelarve kontrolli erikomisjon kontrollib koostöös riigikontrolliga valitsust, et riigieelarve oleks täidetud ning riigi vara ja eelarve vahendeid kasutataks säästlikult, otstarbekalt ja õiguspäraselt.   

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: