Lavrov: sanktsioonide korral on Venemaa valmis katkestama sidemed EL-iga

Foto: SCANPIX/EPA/RUSSIAN FOREIGN AFFAIRS MINISTRY HANDOUT

Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles reedel intervjuus ajakirjanik Vladimir Solovjovile, et Venemaa on valmis katkestama suhted Euroopa Liiduga, kui sanktsioonidega Venemaa vastu jätkatakse. Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles hiljem ajakirjanikele, et Lavrovi kommentaarid on kontekstist välja võetud.

Lavrovi sõnul on Venemaa valmis Euroopa Liiduga suhteid katkestama, kui kehtestatakse sanktsioonid, mis ohustavad Venemaa majandust, teatas Deutsche Welle.

"Lähtume sellest, et oleme sanktsioonideks valmis. Me ei taha isoleerida end globaalsest majandusest, kuid peame olema selleks valmis," ütles Lavrov 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles hiljem ajakirjanikele, et Lavrovi kommentaarid on kontekstist välja võetud. 

"Venemaa soovib arendada Brüsseliga suhteid, kuid peab olema valmis halvimaks,"  ütles Peskov.

Peskov süüdistas massimeediat kontekstita "sensatsioonilise pealkirja" avaldamises. Venemaa välisministeerium avaldas Lavrovi intervjuu katkendi varem ilma kontekstita ministeeriumi koduleheküljel.

Peskov lisas, et Moskva peab valmis olema elutähtsa infrastruktuuri asendamiseks, kui see jääb ilma vajalikest elementidest.

Saksamaa välisministeeriumi pressiesindaja Andrea Sasse sõnul olid Lavrovi kommentaarid segadust tekitavad ja arusaamatud.

"Saksamaa välisminister Heiko Maas on selgelt välja toonud meie rahulolematuse punktid Venemaaga. Kuid ta on ka öelnud, et oleme huvitatud koostööst Venemaaga. Selles osas on välisminister Lavrovi avaldused tõeliselt murettekitavad," ütles Sasse.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: