Narvas soovib 200 õpetajat end koroona vastu vaktsineerida

{{1613396940000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Narva koolides on valmis umbes 200 õpetajat laskma end koroonaviiruse vastu vaktsineerida.

Narva munitsipaalkoolides on 497 õpetajat, kõigis Narva koolides on kokku 552 õpetajat.

Narva haigla loodab alustada sel nädalal kooliõpetajate vaktsineerimist ning selleks telliti esimesed 200 doosi, kuna just umbes nii palju õpetajaid on avaldanud soovi lasta end vaktsineerida.

Vaktsineerimise viivad läbi kooliõed koolide meditsiinikabinettides.

Õpetajate suhtumine on kooliti väga erinev

Narva haridustöötajate suhtumine vaktsineerimisse on kooliti väga erinev. Mõnes koolis on nõus end vaktsineerima pea kõik õpetajad, mõnes pooled, mõnes kolmandik.

Narva Soldino gümnaasiumis, kus on tuhatkond õpilast ja 115 töötajat, on esmaspäeva seisuga nõus end vaktsineerima vaid 11. Probleem on vaktsiinis.

"Seda AstraZenecat ei usaldata lihtsalt ja teised ootavad lihtsalt kas Venemaa Sputnikut või Pfizerit. Nad ütlesid, et äkki tulevikus me laseme end vaktsineerida, aga teise vaktsiiniga. Ma arvan, et lasen end vaktsineerida ja pärast ütlen õpetajatele, kas ja kuidas see mõjus minu organismile," rääkis Soldino direktor Roman Treial "Aktuaalsele kaamerale".

Valdav enamik Soldino gümnaasiumi õpetajatest eelistaksid oodata ja vaadata, kuidas vaktsiin teistele mõjub.

"Ma arvan, et meil on väga kompetentsed arstid, aga mina isiklikult ootaksin natuke aega ikkagi, sest vaktsiin on nii värske, see on nagu teaduseksperiment praegu, minu arvates. Vaatame, kui kõik läheb hästi, võib-olla pärast, kunagi ma ka muudan oma arvamust," ütles õppealajuhataja Tatjana Sile.

Seniks otsivad koolid vaktsineerimiseks sobivaid ruume ja ootavad teavet, kuidas see kõik toimuma hakkab.

Toimetaja: Merili Nael, Jüri Nikolajev

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: