Facebook piirab Austraalias uudiste edastamist

Facebooki logo.
Facebooki logo. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Stephen Lam

USA suhtlusvõrgustik Facebook teatas kolmapäeval, et piirab Austraalias uudiste edastamist seoses kavandatava regulatsiooniga, mis sunniks sotsiaalmeediat jagama tulusid meediaväljaannetega.

Facebook tegi otsuse teatavaks pärast pikki läbirääkimisi Austraalia võimudega, mille eesmärk oli nõuda digigigantidelt uudiste eest tasumist.

"Kavandatud seadus saab põhimõtteliselt valesti aru meie platvormi ja meediakanalite suhetest, mis kasutavad seda uudiste sisu jagamiseks," ütles Facebooki Austraalia ja Uus-Meremaa regioonijuht William Easton.

Austraalia rahandusminister Josh Frydenberg teatas veel esmaspäeval, et Google ja Facebook on väga lähedal kokkulepetele suurte Austraalia meediaväljaannetega uudiste eest maksmiseks.

Austraalia on vastu võtmas seadust, mis sunniks digitaalfirmasid uudistesisu eest maksma, looks globaalse pretsedendi ning hävitaks Facebooki ja Google´i hinnangul interneti senise toimimise.

Firmad on varem ähvardanud seaduse jõustumisel peatada Austraalias osaliselt oma teenused, kuid Frydenberg kinnitas esmaspäeval, et nädalavahetuse kõnelused olid edukad. 

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: