Facebook taastas Austraalias uudiste jagamise

Facebook ja Austraalia jõudsid uudiste jagamises kokkuleppele
Facebook ja Austraalia jõudsid uudiste jagamises kokkuleppele Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Dado Ruvic

USA sotsiaalmeedia ettevõte Facebook ja Austraalia valitsus jõudsid uudistesisu jagamise tülis kokkuleppele. Facebook nõustus platvormil taastama Austraalia uudised.

Facebook keeras eelmisel nädalal Austraalias uudiste edastamise kinni, sest Canberra koostas eelnõu, et tehnoloogiafirmad hakkaksid uudistesisu edastamise eest meediafirmadele  maksma.

Austraalia valitsus tegi eelnõus muudatusi, mis annavad Facebookile ja  Google'ile suurema paindlikkuse. Näiteks tuleb koodeksis arvestada, kas digitaalne platvorm on meediatööstusega lepinguni jõudes andnud olulise panuse uudistetööstusesse.

Kui Austraalia meediaettevõtted ja digitaalsed platvormid ei jõua kokkuleppele, siis otsustab viimase võimalusena uudistesisu kasutamise eest tasumise üle vahekohus.

"Enne vahekohust peab toimuma kahe kuu pikkune lepituseriood," teatas Austraalia valitsus.

Austraalia valitsuse teatel pakuvad kavandatava seaduse muudatused digitaalsetele platvormidele ja meediaettevõtetele selgust, kuidas tehnoloogiafirmade tasustamine toimib.

"Facebook on Austraaliaga sõbraks saanud ja Austraalia uudised taastatakse Facebooki platvormile. Facebook on võtnud kohustuse alustada heas usus läbirääkimisi Austraalia uudismeediaettevõtetega ja püüda saavutada kokkuleppeid  sisu eest tasumiseks," teatas Austraalia rahandusminister Josh Frydenberg.

Facebook teatas teisipäeval, et on rahul Canberraga kokku lepitud muudatustes.

"Nende muudatuste tulemusel saame nüüd teha tööd investeeringute suurendamiseks, et suurendada inimeste huvi ajakirjanduse vastu ja taastada lähipäevil austraallaste jaoks Facebooki uudised," teatas Facebook.

Google on sõlminud mitmeid tehinguid Austraalia meediaettevõtetega, sealhulgas Rupert Murdochi News Corpiga ja Sydney Morning Herald omaniku Nine-iga.

"Meil on hea meel, et valitsus jõudis kompromissile, et viia Facebook tagasi Austraalia meediaorganisatsioonidega. Me ootame konstruktiivsete arutelude jätkamist tehnoloogiafirmaga," teatas Austraalia meediafirma Nine.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: