Jaani: politsei on uute piirangute jõustumisel tugevamalt väljas

Politseiauto
Politseiauto Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Neljapäeval kehtima hakkavate piirangute raames on jõulisemalt väljas ka politsei, kelle esmane töövahend on siiski reeglitest kõrvale hiilivatele inimestele selgitustöö tegemine, ütles siseminister Kristian Jaani "Terevisioonis".

"Loomulikult politsei on täna rohkem väljas, rohkem jõustamas ja vaatamas, kuidas uued piirangud kehtima hakkavad. Seda on tehtud jällegi tegelikult aasta otsa," ütles Jaani.

Siseminister selgitas, et seaduse järgi politsei rikkujatele trahvi teha ei saa, sest menetlusasutus on sel puhul terviseamet. Küll aga saatis valitsus parlamenti nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muudatusettepanekud, mille jõustumisel saaks inimesi trahvima hakata ka politsei- ja piirivalveamet.

"Hetkel, eelnevalt ja ka tulevikus esmane relv politseile ja teistele, kes tegelevad järelevalvega, on selgitamine," sõnas Jaani.

Möödunud nädalal toodi välisriikidest ministri sõnul Eestisse 133 koroonaviiruse juhtu, kuid enamasti toovad viirust sisse just Eesti kodanikud, kes naasevad koju.

"Kõigepealt tungivalt soovitan, kui ei ole vältimatut vajadust, peaks hoiduma igasugusest reisimisest, sealhulgas puhkuse eesmärgil," rõhutas siseminister.

Jaani sõnul on iga sissetoodud nakkusjuht murekoht, kuid peamiselt levib viirus riigisiseselt ning see tuleb kontrolli alla saada.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: