Holland peatas samuti AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini kasutamise

AstraZeneca koroonavaktsiin
AstraZeneca koroonavaktsiin Autor/allikas: SCANPIX / AP

Hollandi tervishoiuametnikud teatasid pühapäeval, et peatasid AstraZeneca koroonaviiruse vaktsiini kasutamise kaheks nädalaks pärast seda, kui Taanist ja Norrast laekus infot võimalikest kõrvaltoimetest.

"Uue teabe põhjal on Hollandi ravimiamet soovitanud ettevaatusabinõuna ja kuni täiendava uurimiseni peatada AstraZeneca vaktsiini manustamine," edastas tervishoiuministeerium avalduses.

"Vaktsiinide osas ei tohiks olla mingit kahtlust. Peame endiselt olema ettevaatlikud ja seega on mõistlik kohe ettevaatusabinõuna pausinuppu vajutada," ütles tervishoiuminister Hugo de Jonge.

Iirimaa vaktsiinikomisjon soovitas pühapäeval seoses teadetega trombijuhtudest vaktsineeritud täiskasvanutel Norras peatada ajutiselt AstraZeneca koroonavaktsiini kasutamine.

Norra tervishoiuametnikud teatasid nädalavahetusel veel kolmest juhtumist, kus AstraZeneca koroonavaktsiini saanud noortel inimestel tekkis tromboos või ajuverejooks, kuid ametnike hinnangul ei ole seos vaktsiiniga kinnitatud. 

Norra ravimiagentuuri sõnul on sarnastest juhtumitest teateid ka teistes Euroopa riikides. Kuigi seos vaktsiiniga pole kinnitust saanud, siis kõik, kes on alla 50 aasta vanad, kes tunnevad ennast pärast vaktsiini saamist halvasti ning kel tekivad kaitsesüsti järel sinised laigud, peaksid pöörduma arsti poole, lisati. 

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas, et põhjuslikku seost vaktsiini ja tromboosi tekkimisel avastatud pole. Vaktsiini kasutamine peatati ajutiselt Taanis, Norras ja Islandil pärast vereklompide tekkimist mõnel vaktsiini saanud inimesel. 

Mitu teist riiki on peatanud ühe vaktsiinipartii dooside kasutamise. 

AstraZeneca ja Euroopa Liidu ravimijärelevalve on kinnitanud, et vaktsiin on ohutu. 

Esimesena teatas vaktsiini kasutamise peatamisest Taani, kuid rõhutas, et tegemist on ettevaatusabinõuga. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: