Jaani: abipolitseinik Madison ei kandnud politseiga samu väärtusi

Foto: Priit Mürk/ERR

Siseminister Kristian Jaani põhjendas Jaak Madisoni (EKRE) väljaviskamist abipolitseinike ridadest asjaoluga, et ta ei kandnud politseiga samu väärtusi. Ta peab õigeks, et õigusliku hinnangu annab toimunule kohus, kuhu Madison lubas otsuse peale pöörduda.

Jaani selgitas, et abipolitseinik peaks vastama samadele väärtustele, kui on politseile kehtestatud ning ilma nendega on politsei ridades keeruline hakkama saada.

"Siseturvalisuse valdkonnas on üle 3000 vabatahtliku. Nad hingavad palgalistega ühes rütmis – sarnased väärtused, sarnased tegevused. See on ühiselt toimiv organism. Teistsuguste väärtustega ongi keeruline. Kui inimene mingi hetk tunneb, et tema väärtused ei ühti selle organisatsiooniga, siis tal on väga raske seal töötada," ütles Jaani "Esimeses stuudios".

Jaani ei soovinud politsei otsusesse Jaak Madison abipolitseinike ridadest välja arvata, sekkuda.

"Et politsei sellise otsuse tegi, siis see on politsei otsus. Tõenäoliselt on siis olnud sellised konfliktid, mis ei ühti sellega," ütles Jaani, lisades, et kui inimene soovib asju kohtus klaarida, on tal see õigus, sest Eesti on õigusriik.

"Mul on hea meel, et kohus annab selle hinnangu," vastas Jaani küsimusele, kas Eesti julgeolek sattus sellega ohtu, kui Jaak Madison inimesi üles meelt avaldama kutsus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: