Riigikogu liige sõitis meelega protestijate ninamehele otsa

{{1620118680000 | amCalendar}}
Foto: Kuvatõmmis videost.

Esmaspäeval juhtus riigikogu ees intsident, mille käigus sõitis parlamendi liige, keskerakondlane Igor Kravtšenko oma autoga otsa Toompea ees protestinud Daniel Rüütmannile. Keskfraktsioon mõistis vahejuhtumi hukka, politsei menetlust ei alusta.

Kravtšenko sõitis autoga Rüütmanni selja taha, peatus ja võttis siis uuesti paigalt ning müksas sõidukiga Rüütmanni, kirjutas Delfi.

Auto ette jäänud Rüütmanni sõnul pole kahtlustki, et tegu oli tahtlik.

"Tahtlik müksamine oli, see on fakt. Alati oleks saanud signaali anda, sest ma olin hõivatud politseiga vesteldes," kirjutas ta sotsiaalmeedias.

Ta lisas, et räägib olukorrast oma juristiga ning valmistab ette kahjunõuet.

ERR küsis Keskfraktsiooni juhilt Mailis Repsilt, kuidas ta kommenteerib Kravtšenko tahtlikku otsasõitu protesteerijale, kas selline inimene peaks jätkama saadikuna ning kas ja mida plaanib fraktsioon Kravtšenkoga ette võtta.

Reps delegeeris küsimustele vastamise Keskfraktsiooni meedianõunikule Andres Kalvikule, kes vastas: "Arutasime vahejuhtumit hommikusel fraktsiooni koosolekul. Fraktsiooniliikmed mõistsid taolise tegutsemise hukka ning Igor Kravtšenko kahetses juhtunut ja vabandas. Samuti võttis Igor Kravtšenko telefonitsi ühendust Daniel Rüütmanniga ning tunnistas oma eksimust."

Politsei menetlust ei alusta

PPA riigikogu valvegrupi juht Valter Pank kommenteeris, et politsei võttis juhtunu mõlema osapoolega ühendust, kuid menetlust ei alusta.

"Jalakäija ei saanud juhtunu käigus vigastada ning ta ei soovi politseile avaldust esitada. Kuna meile teadaolevalt on sõidukijuht ja jalakäija pärast intsidenti ka omavahel suhelnud, ei ole praegu menetluse alustamiseks põhjust. Küll aga tuletasime autojuhile meelde, et sellises olukorras on parkimisplatsil viibiva ja sõiduki liikumisteekonnale jääva inimese tähelepanu tõstmiseks ka teisi võimalusi ning tema valitud käitumisviis ei olnud kindlasti õige," ütles Pank.

Kravtšenko andis ka ise teada, et ta vabandas Rüütmanni ees ning avaldas juhtunu üle kahetsust.

"Eile tööle liikudes müksasin autoga parklas politseinikuga tulises vaidluses olevat meesterahvast. See oli minust mõtlematu," ütles Kravtšenko. "Lubasin riigikogu ees juba pikemat aega toimuvatel aktsioonidel kahjuks enda üle võitu saada ja käitusin lubamatult. Kahetsen tehtut ja vabandan nii kodaniku kui ka oma fraktsiooni ja kõikide kolleegide ees."

Kravtšenko lisas, et õnneks midagi tõsist ei juhtunud ning ta on juhtunust ka Rüütmanniga vestelnud.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: