PPA orkestri juht: pärast esimest kohtumist osapooltega on pilt lootusrikkam

PPA orkester.
PPA orkester. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Neljapäeval kohtusid politsei- ja piirivalveameti (PPA) orkestri, kaitseväe orkestri ning ministeeriumite esindajad, et arutada orkestrite edasist käekäiku ja võimalusi. Pärast kohtumist on pilt olukorrast selgem ja lootusrikkam, ütles PPA orkestri juht Kristiina Veerde.

"Aga eks me elame-näeme ja püüame leida lahenduse, mis oleks võimalikult positiivne," ütles Veerde ERR-ile ja lisas, et kohtumine aitas tekkinud segadust veidi vähendada.

Ta täpsustas, et kohtumisel arutatud võimalikest lahendustest on veel vara rääkida, sest peamiselt lihtsalt kaardistati olukorda.

"Tõepoolest, lähiajal otsustatakse ära, kuidas edasi liikuda. Aga võtab natuke aega, et leida otsus või lahendus, millel on ka jumet," sõnas Veerde.

Siseministeeriumi kommunikatsiooniosakonna nõunik Kersti Ringmets ütles ERR-ile, et neljapäevasel kohtumisel osalesid sise-, kultuuri- ja kaitseministeeriumi esindajad koos PPA ja kaitseväe orkestri juhtidega.

"Koosolekul kuulati ära kõik osapooled ning otsustati, et kultuuriministeeriumi juhtimisel leitakse koostöös võimalikud lahendusvariandid," lisas Ringmets.

Ta täpsustas, et põhjalikuma tegevusplaani paneb kokku kultuuriministeerium ning plaanib selle ka lähiajal avalikuks teha. Täpset kuupäeva aga Ringmets veel öelda ei osanud.

Kuna kõik ministeeriumid peavad eelarve puudujäägi vähendamiseks tegema kuludes kärpeid, andsid nii kaitse- kui ka siseministeerium oma allasutustele teada, et vaja on koostada kärbete tegevusplaan.

PPA peadirektor Elmar Vaher ja kaitseväe juhataja Martin Herem käisid mõlemad välja ettepaneku oma juhitava valdkonna orkester koondada.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: