X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Jaani: kaitseväe ja PPA orkestrid võiks liita

{{1621324680000 | amCalendar}}
Kristian Jaani.
Kristian Jaani. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Siseminister Kristian Jaani teatas, et liita võiks kaitseväe orkestri ning politsei- ja piirivalveameti orkestri.

Jaani märkis, et mõistab kaitseväe orkestri kaotamise otsuse tagamaid, kuid ta leiab, et see pole ainus alternatiiv.

"Ka PPA ning siseturvalisus laiemalt on ülimalt keerulise ülesande ees, kuidas lahendada võrrand, kus kulusid tuleb igalt poolt vähendada, aga kokkuhoiukohti on kvaliteeti kaotamata vähe. Ka PPA-s on olukord, kus ükski valik pole välistatud. Nii valus, kui see ka pole. Siinkohal oleks ehk mõistlik maha istuda ning kaaluda ka teisi alternatiive."

Jaani sõnul on praegu laual erinevad võimalused, mitte lõplikud otsused.

"Üks variant oleks näiteks PPA ja kaitseväe orkestrid liita. Mõtleme kastist välja. Selge on see, et meil on halvad ning väga halvad stsenaariumid. Selline ülesanne on ette pandud. Ühiselt tuleks leida halvimas parim. Nuputame edasi ning rõhutan, lõplikud otsused tulevad siiski alles sügisel, kui uus majandusprognoos ning riigieelarve kolm lugemist parlamendis – praegu mõtleme aga läbi erinevad variandid," märkis siseminister.

Kaitseväe juhataja Martin Herem käis on teinud ettepaneku likvideerida kaitseväe orkester ning vabastada teenistusest osa kaplaneid.

Ka PPA orkestrit ootab koondamine?

Samas teatas üks PPA orkestri liige ERR-ile, et orkester sai teisipäeva hommikul PPA peadirektor Elmar Vaherilt info, et ta esitab 21. mail siseministrile kärpekava, mis näeb ette ka 33-liikmelise PPA orkestri koondamist.

"Eestis on kokku 378 orkestrandi kohta, mis on riigi või KOV rahastuse peal. Praegu tekib olukord, kus üks "sõdur" ja üks "politseinik" on sunnitud otsustama, et 74 kohta sellest tuleb koondada ehk 21 protsenti kõikidest palgalistest muusikute töökohtadest," ütles anonüümsust palunud orkestrant.

PPA peadirektor Elmar Vaher ütles ERR-ile, et ta ei kommenteeri teemat praegu lähemalt, sest ollakse alles kärpeettepanekute tegemise faasis.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: