Orban: Brüssel üritab luua EL-i impeeriumi

Ungari peaminister Viktor Orban
Ungari peaminister Viktor Orban Autor/allikas: SCANPIX/AFP/LASZLO BALOGH

Ungari peaminister Viktor Orban ütles pühapäeval, et Euroopa Liit üritab luua impeeriumi ning Brüssel karistab valitsusi, mis talle ei meeldi.

Eelmisel nädalal kritiseeris Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen uut Ungari seadusandlust, mis keelab homoseksuaalsuse "propageerimise". Komisjon alustas seadusandluse osas ka uurimist. 

Orban süüdistas von der Leyenit ja Brüsseli Euroopa institutsioone imperialistlikus diktaadis. 

"Brüssel karistab demokraatlikult valitud valitsusi, mis talle ei meeldi. See ohustab paratamatult demokraatiat," ütles Orban sel nädalavahetusel. 

"Brüsselit juhivad inimesed, kes usuvad, et integratsioon on peamine eesmärk. Rahvusliku mõtteviisiga demokraadid peavad võitlema nende vastu, kes soovivad luua Euroopa impeeriumi," lisas Orban. 

Orban soovib osaleda suvel algavas Euroopas tuleviku arutelus Brüsseli volituste vähendamise eesmärgiga.

Orban tahab tühistada Euroopa Parlamendi otsevalimise. Ta tahab asendada selle riikide parlamentide määratud parlamentaarse assambleega, teatas The Times

Belgia endine peaminister Guy Verhofstadt võrdles Orbanit Venemaa president Vladimir Putiniga. "On olemas muster ja see viib Putini diktatuurini," ütles Verhofstadt. 

Orban on Ungari peaminister alates 2010. aastast. Oma poliitika pärast on Orbanil olnud pidevalt erimeelsusi Euroopa Komisjoniga. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: