Ühes terviseameti külmlaos kerkis temperatuur taas üle normi

Karantiini määratud ravimid viidi päästjate abil terviseameti kesklaost hoiule hulgimüüja lattu.
Karantiini määratud ravimid viidi päästjate abil terviseameti kesklaost hoiule hulgimüüja lattu. Autor/allikas: Terviseamet

Laupäeva hommikul kerkis ühes terviseameti külmlaos temperatuur üle normi. Tegemist oli reservlaoga, kuhu oleks saanud ravimeid ümber kolida, kui nende esialgses hoiukohas esineb probleeme vajaliku temperatuuri hoidmisega. Ükski vaktsiin või ravim täiendavalt ohtu ei sattunud.

Terviseameti kesklaos hoiustatakse endiselt ravimeid ja vaktsiine, mis määrati möödunud nädalal karantiini. Pärast temperatuuri tõusu otsustas amet need oma ladude töökindluse selgumiseni toimetada hulgimüüjast koostööpartneri lattu.

Karantiini paigutatud ravimeid on vaja säilitada juhuks, kui saabub tootjapoolne hinnang, et ravimit võib temperatuurikõikumistele vaatamata siiski kasutada. Kõikide ravimite osas pole lõplikku hinnangut saabunud.

Terviseameti peadirektor Üllar Lanno palus kiire logistikaoperatsiooni läbiviimiseks abi päästeametilt ja komplekteerimisele appi Tallinna Lilleküla komando meeskond.

Järgmisel nädalal saabuvad tarned, mis vajavad hoiustamist külmaruumis ehk kahest kuni kaheksa kraadini, toimetatakse hulgimüüjast koostööpartneri juurde.

Külmaruumide temperatuurikõikumine ei ole puudutanud autonoomsetes ultrasügavkülmikutes hoiustatavaid vaktsiine. Madalamaid hoiustamistemperatuure nõudvad vaktsiinid laekuvad jätkuvalt terviseameti kesklattu.

Samuti ei mõjuta juhtunu koroonaviiruse vastast vaktsineerimist, sest kõiki kasutusel olevaid koroonavaktsiine hoiustatakse hulgimüüjast koostööpartneri või tervishoiuteenuse osutajate juures.

Terviseameti külmlaos muutus jaanipühade ajal temperatuuritõusu tulemusel kasutuskõlbmatuks üle 68 000 doosi AstraZeneca vaktsiini, mis ootas teistele riikidele annetamist. Samas laos hoiti riikliku immuniseerimiskava vaktsiine lastele ja noorukitele, vaktsiinid täiskasvanutele, immuunglobuliinid ja gripivaktsiin. Kokku läheb mahakandmisele ligi 250 000 doosi vaktsiine ja ravimeid.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: