Leedu kaudu Lääne-Euroopasse sõit maksab migrandile umbes 3000 dollarit

Leedu piirivalvurid okastraattõket paigaldamas.
Leedu piirivalvurid okastraattõket paigaldamas. Autor/allikas: LRT.lt

Ebaseaduslikud migrandid maksavad sõidu eest Leedu kaudu Lääne-Euroopasse keskeltläbi mitu tuhat eurot, edastas portaal 15min.lt.

Ajakirjanikud selgitasid välja, et migrantide teekond Valgevenest algab täiesti seadusliku lennuga Minskisse. Selleks on vaja küllakutset, nädalast hotellireserveeringut, negatiivset koroonaviiruse testi, tervisekindlustust ja tagasilennupiletit. Kõik selle võib osta agentuuris turismipaketina 600-800 dollari eest. 

Taksosõit Minskist Leedu piirile maksab mõnisada eurot, sama palju maksavad nad teejuhile, kes osutab piiriületuskohad. Takso, mis neid teiselt poolt piiri Leedust Saksamaale viib, maksab 400–1300 eurot inimese kohta.

"Kui kõik kokku liita, maksab Iraagist Saksamaale reisimine soodsatel asjaoludel umbes 3000 dollarit.  See on hinna ja riski optimaalne suhe," öeldakse artiklis.

Portaal märgib, et smugeldajad, kes Iraagis oma teeneid pakuvad, pakuvad täispaketti Bagdadist Saksamaale sõiduks 5000 – 10 000 dollari eest. See hind kätkeb kogu reisi korraldamist. 

Ajakirjanike andmeil pääseb Bagdadist Berliini ka 700 dollari (600 euroga), kuid siis peab kõige eest hoolitsema migrant ise ja risk saada teel kinni võetud suureneb järsult. 

Portaal 15min.lt ei suutnud tuvastada ainsatki juhtumit, kus Valgevene ametikandjad oleks otseselt aidanud migrante üle piiri –  pigem seisnes nende osa piiririkkumise eiramises. 

Samas valvavad rändlaste sõnul Valgevene ametnikud Poola piiri hoolikamalt, mistõttu on sealt raskem üle pääseda.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: