Tallinna 79-liikmelisse volikokku pürgib 1183 kandidaati
Tallinna valimiskomisjon registreeris linnavolikogu valimisteks kaheksa üksikkandidaati ning kaheksa erakonna ja kahe valimisliidu nimekirjad kokku 1183 kandidaadiga.
"Kandidaatide dokumendid on olnud hästi koostatud ning valimiskomisjon on teinud head tööd, et saaksime vajalikud otsused teha. Tänan kõiki erakondi, valimisliite ja kandidaate ning valimiskomisjoni liikmeid," ütles Tallinna valimiskomisjoni esimees, linnasekretär Priit Lello.
Valimiskomisjon jättis rahuldamata seitsme kandidaadi avalduse. Neist kuue kandidaadi elukoht ei olnud 1. augusti seisuga registreeritud Tallinna linna ja ühel kandidaadil oli täitmata kodakondsuse nõue.
Igale linnavolikogusse pürgivale kandidaadile andis valimiskomisjon registreerimisnumbri, mille järjekord selgitati välja liisu heitmisega.
"Oma eelistatud kandidaadi registreerimisnumbri saab valija märkida valimissedelile, et valimistel selle kandidaadi poolt hääl anda," selgitas valimiskomisjoni esimees Priit Lello.
Kandidaatidele antavad registreerimisnumbrid algavad 101-st ja need antakse kandidaatidele esmalt erakondade ja valimisliitude nimekirjade kaupa, üksikkandidaadid saavad numbrid pärast erakondade ja valimisliitude nimekirjadesse kuuluvaid kandidaate.
Liisuheitmise tulemusel kujunes kandidaatidele registreerimisnumbrite andmise järjekord nimekirjade kaupa selliseks: Isamaa Erakond, Erakond Eestimaa Rohelised, Vaba Eesti valimisliit, Sotsiaaldemokraatlik Erakond, Eesti Keskerakond, Erakond Eesti 200, valimisliit Narodnyi Sojuz, Eesti Reformierakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Eesti Tulevikuerakond, kellele järgnevad liisu järgi reastatud üksikkandidaadid.
Liisu heitmisele tulnud poliitikud ütlesid "Aktuaalsele kaamerale", et kampaania saab hoo sisse.
"Tänavatel üritused toimuvad, arvestades terviseolukorda on palju tegevust ka online'is. Eks see kampaania hakkab nüüd vaikselt kruttima," ütles Reformierakonna linnapeakandidaat Kristen Michal.
"Sellist sõud nagu pakub täna Isamaa ja Reformierakond Keskerakonnal pakkuda ei ole ja me ei ole seda ka soovinud. Meie näitame oma valijale sisulist tööd," rääkis Keskerakonna peasekretär Andre Hanimägi.
"Me oleme siin ka juba aasta algusest saadik näidanud, et meie jaoks on väga olulised samuti linnaruumi teemad," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaat volikokku Natalie Mets.
"Meil on ka tänavakampaania, meil rohkem ka suhtlus käib interneti kaudu ja tänaval me pakume rahvale suppi," selgitas Erakond Eestimaa Rohelised piirkonna juht Olev-Andre Tinn.
EKRE kandidaat Tallinna volikokku Mart Kallas ütles, et erakond loodab saada volikokku rohkem kohti kui praegused kuus.
Tallinn avab seekordseteks valimisteks 96 jaoskonda ehk 11 rohkem kui eelmistel kohalike valimistel. Koroonaohu tõttu avatakse ka vabaõhujaoskonnad.
"Me avame kuus jaoskonda õues, kus on võimalik hääletustoiming teha telgis," selgitas Lello.
Kohalike omavalitsuste volikogude valimispäev on 17. oktoobril.
Toimetaja: Urmet Kook, Anne Raiste, Merili Nael