Tallinna Kaubamaja sulgeb ABC Kinga ja SHU kauplused

ABC Kinga kauplus.
ABC Kinga kauplus. Autor/allikas: Viru Keskus

TKM Grupp (Tallinna Kaubamaja) teatas reedel börsile, et sulgeb aasta jooksul järk-järgult kaubanduskeskustes asuvad ABC Kinga ja SHU kingapoed.

Grupp jääb edaspidi jalatsitega kauplema e-kanalites, Kaubamajas ja suuremates Selverites.

Praegu ei kavandata TKM King AS osaluse võõrandamist, äriühingu lõpetamist ega muudatusi juhatuse koosseisus.

TKM Grupi juhatuse esimees Raul Puusepp selgitas, et jalatsiäris olid keerulised ajad juba enne koroonakriisi, mille tõttu omakorda veel kaks kevadhooaega kaubanduse sulgemiste tõttu märkimisväärselt kannatas.

"Klientide ostueelistused on selgelt muutunud klassikalisest kingast sportlikuma jalatsi suunas ning konkurents on selles äris seetõttu eriti tihe. Olime mõnda aega valikute ees, kas jõuliselt strateegiat muuta või kahjumlik ärisuund lõpetada," lisas Puusepp.

TKM King juhatuse liikme Anne-Liis Ostovi sõnul on kaupluste sulgemiste puhul tegemist pikaajalise protsessiga järgneva aasta jooksul ning kiireid muutusi see klientidele kaasa ei too. Ostovi sõnul on selle aasta lõpuks plaanis sulgeda vaid üksikud poed ettevõtte 19 kauplusest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: