Edward Lucas kandideerib Briti parlamenti

Ajakirjanik Edward Lucas.
Ajakirjanik Edward Lucas. Autor/allikas: ERR

Tuntud Briti ajakirjanik, Eesti ja teiste Ida-Euroopa riikide demokratiseerumist viimased 30 aastat kajastanud ja toetanud Edward Lucas teatas, et kandideerib liberaaldemokraatide nimekirjas Ühendkuningriigi valimistel riigi parlamenti.

"Mul on hea meel juhtida liberaaldemokraatide kampaaniat Westminsteri valimisringkonnas võitmaks järgmistel üldvalimistel," kirjutas Lucas sotsiaalmeedia postituses, kus ta tänas liberaaldemokraate enda kandidaadiks valimise ja toetamise eest.

Cities of Londoni ja Westminsteri valimisringkonna loomisest alates 1950. aastal on sealt alati valitud Briti alamkotta konservatiivse partei kandidaat.

Liberaaldemokraatlik partei on Ühendkuningriigis toetuselt kolmas erakond konservatiivide ja leiboristide järel, mis arvestades Briti majoritaarset valimisüsteemi, kus ringkonnast pääseb parlamenti ainult võitja, on alamkojas väge väikese esindatusega. Praegu on Briti alamkoja 650 saadiku seas ainult 12 liberaaldemokraati.

Lucas (sünd. 1962) on praegu mõttekoja Center for European Policy Analysis (CEPA) vanemanalüütik, varasemalt on ta töötanud ajakirja The Economist vanemtoimetajana, kirjutanud arvamusartikleid The Timesile ja harvem ka Daily Mailile.

Lucas on kajastanud Kesk-ja Ida-Euroopa riikide arengut alates 1986. aastast, olles töötanud Berliinis, Moskvas, Prahas, Viinis ja Balti riikides.

Tema sulest ilmunud raamatud "Uus külm sõda" ja Pettus", mis kirjeldavad tänapäeva Venemaa juhtkonna tegevust demokraatliku maailma nõrgestamiseks, on tõlgitud ka Eesti keelde.

Lucasest sai 2014. aastal Eesti esimene e-resident.

Lucas valiti 2012. aastal Postimehe aasta arvamusliidriks.

Edward Lucase isa oli Oxfordi Ülikoolis tegutsenud filosoof John Lucas, kes pidas külma sõja aegses Ida-Euroopas filosoofialoenguid ja smugeldas sinna filosoofiakirjandust.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: