Macron lubas Prantsusmaa tööstuse arendamiseks 30 miljardit eurot

Prantsusmaa president Emmanuel Macron
Prantsusmaa president Emmanuel Macron Autor/allikas: SCANPIX/AFP/LUDOVIC MARIN

Prantsusmaa president Emmanuel Macron esitas teisipäeval 30 miljardi euro suuruse investeerimiskava. Kava pikkus on viis aastat ja selle eesmärk on edendada kõrgtehnoloogilist tööstust ja vähendada sõltuvust elektroonikakomponentide impordist.

Investeerimiskava nimi on "Prantsusmaa 2030". Selle käigus investeerib riik tuumareaktorite arendusse. Samuti ajakohastatakse tööstust ja rahastatakse idufirmasid. 

"Peame investeerima majanduse kasvamisse. Kui me ei tänapäevasta tööstust, siis me ei muutu uuesti innovatsiooni ja teadusuuringute riigiks," ütles Macron. 

Prantsusmaa on Macroni juhtimisel suurendanud investeeringuid digitaalsesse arengusse. Pandeemia tõi samas esile Prantsusmaa majanduse haavatavuse. Riigi autotööstust räsib suur kiibipuudus, vahendas Financial Times

"Peame tugevdama oma autonoomiat, et Prantsusmaa ja Euroopa kontrolliks jälle oma saatust," ütles Macron. 

Järgmisel aastal toimuvad Prantsusmaal presidendivalimised. Macron kandideerib uuesti. Opositsioonipoliitikud leiavad, et Macroni uus investeerimiskava on osa valimiskampaaniast.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: