Kallas: Põlva vallas tuleb rakendada kõik võimalused kontaktide vähendamiseks

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Jürgen Randma/riigikantselei

Peaminister Kaja Kallas arutas laupäeval Põlva valla esindajate ja terviseametnikega keerulist koroonaolukorda piirkonnas ning rõhutas, et iga omavalitsus saab lisaks valitsuse kehtestatud piirangutele ka oma meetmeid rakendada. Tema soovitab Põlva vallas ellu viia kõik võimalused kontaktide vähendamiseks.

Koroonaleviku poolest Eesti tipus oleva Põlva valla kriisikomisjon tegi reedel valitsusele pöördumise, milles kutsub üles kehtestama rangemaid piiranguid kogu Eestis.

Kallas teatas laupäeval, et pidas erakorralise nõupidamise Põlva vallavanema Georg Pelisaarega, Põlva haigla juhi, Lõuna meditsiinistaabi juhi, terviseameti lõuna regionaalosakonna juhi ning hädaolukorra meditsiinijuhiga. Nõupidamisel arutati, mis on Põlva valla raske seisu põhjused ning kuidas edasi minna.

Kallas tõi välja terviseameti andmed, mille järgi tuleb Põlvamaal väga palju haigestumisi just üritustelt, koolidest, kortermajadest ja perekondlikest läbikäimistest.

"Nii nakatumise kui ka vaktsineerimise tase on kohalikes omavalitsustes erinevad ning igal kohalikul omavalitsusel on õigus astuda lisaks valitsuse kehtestatud kontrollmeetmetele ka ise täiendavaid vajalikke samme viiruse leviku piiramiseks. Rõhutasin seda kohtumisel ka Põlva vallavanemale ning andsin meie kohtumise põhjal tungiva soovituse läbi mõelda ja koheselt ellu viia kõik võimalused kontaktide vähendamiseks," selgitas Kallas.

Tema soovitab Põlva vallas jätta ära või lükata edasi vallas toimuvad avalikud meelelahutus- ja spordiüritused, koolitused ja muud üritused, tagada, et kontrollitud tegevustes saab osaleda ainult vaktsineerimis- või läbipõdemistõendiga, mitte testitulemusega (välja arvatud 12-17-aastased, kelle puhul kehtib ka testitulemus).

Lisaks soovitab Kallas vallas tagada, et kõikjal, kus vajalik, kantakse maske.

Peaminister kutsub vallajuhte üles soodustama vaktsineerimist, sest praegu on Põlvamaal täielikult vaktsineeritud 57 protsenti inimestest.

Kallase sõnul tuleb koostöös koolipidajaga tagada, et koolid püsiksid n-ö oma mullides ning et ei korraldataks väljaspool kooli toimuvaid üritusi ega väljasõite.

Samuti tuleks Kallase sõnul mõelda läbi koolides testimise korraldus, et nakatunud lapsed ei jõuakski koolibussiga kooli, kus puutuvad kokku teiste lastega.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: