Türkmenistani presidendi poeg lubas riigis vähendada heitkoguseid

Türkmenistani presidendi poeg Serdar Berdymukhammedov
Türkmenistani presidendi poeg Serdar Berdymukhammedov Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/VYACHESLAV SARKISYAN

Türkmenistani president Gurbangulõ Berdõmuhhamedov saatis riiki esindama Glasgow kliimakonverentsile oma ainsa poja Serdari. Presidendi poeg lubas, et Türkmenistan kärbib pikemas perspektiivis heitkoguseid.

Serdari koolitatakse järgmiseks Türkmenistani presidendiks. Ta esindab riiki tihti välisreisidel. Suvel oli Serdar Tokyos Türkmenistani olümpiakoondise autreener.

Türkmenistanis elab viis miljonit inimest. Riik on maailma üks suurimaid metaangaasi emiteerijaid.  Serdar lubas seetõttu, et Türkmenistan pöörab erilist tähelepanu metaaniheitmete vähendamisele. 

Türkmenistanil on teadaolevalt maailma ühed suurimad maagaasivarud.

Rahvusvahelise energiaagentuuri hinnangul jäi Türkmenistan metaani heitkogustes 2020. aastal alla ainult Venemaale ja USA-le, vahendas Bloomberg

"Türkmenistan plaanib keskpikas perspektiivis saavutada kasvuhoonegaaside heitkoguste nullkasvu, alates 2030. aastast. Pikemas perspektiivis tahame heitkoguseid vähendada," väitis Serdar. 

Türkmenistani majanduslik olukord on pandeemia tõttu halvenenud, tööpuudus kasvanud, valitseb segadus toiduainete hinnasubsiidiumidega ning paljud inimesed on lahkunud tööle välismaale.

Türkmenistani valitsus eitab endiselt, et riigis levib koroonaviirus. Samuti eitavad võimud, et riigis valitseb toidupuudus ja massiline tööpuudus. 

Glasgow kliimakonverentsil kiideti heaks ülemaailmne algatus, mille eesmärk on vähendada metaaniheidet kümnendi lõpuks 30 protsendi võrra. Algatusele kirjutasid alla 103 riiki, Türkmenistani allkirja seal pole. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: