Liimets: Minski lennuvälja ja Belavia sanktsioneerimine oleks asjakohane

Välisminister Eva-Maria Liimets
Välisminister Eva-Maria Liimets Autor/allikas: Välisministeerium

Kuigi esmaspäeval Euroopa Liidu välisministrite kokku pandud Valgevene sanktsioonide nimekiri pole veel kokku lepitud ja seda avada veel ei saa, siis nii Minski lennuvälja kui ka Valgevene riikliku lennufirma Belavia nimekirjas olemine oleks igati asjakohane, ütles saates "Uudis+" Eesti välisminister Eva-Maria Liimets.

Liimets märkis, et seda, kes või mis on sanktsioonide nimekirjas, oleks ebamõistlik kommenteerida enne, kui sanktsioonides on kokku lepitud.

"Esmaspäeval lepiti kokku uutes sanktsioonides. Neid (nimekirjas olevaid) füüsilisi ja juriidilisi isikuid on võimalik sanktsioneerida, kes on seotud rändevoogude korraldamisega. Mitukümmend isikut on selles nimekirjas ja praegu käib arutelu, kes jäävad lõplikku  nimekirja," lausus Liimets.

Nimekiri peaks avalikuks saama lähipäevadel.

Liimets nõustus samas, et Minski lennujaam ja Belavia peaksid selles nimekirjas olema.

"Kuivõrd inimesed liiguvad läbi Minski lennujaama, on selle sissetoomine väga asjakohane. (Belavia) on kindlasti seotud immigrantide jõudmisega Valgevenesse. Selles kontekstis oleks see asjakohane," lausus Liimets.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: