Laevaliiklus Vene sadamates on vähenenud kolmandiku võrra

Kabel Venemaa Kaliningradi kaubasadamas.
Kabel Venemaa Kaliningradi kaubasadamas. Autor/allikas: SCANPIX / Elena Klippert

Kaubalaevade liiklus Vene sadamate juures on pärast Venemaa alustatud sõda Ukrainas vähenenud kolmandiku võrra, kuna kehtestatud sanktsioonid ja hargmaiste ettevõtete lahkumine on andnud löögi Vene majandusele, kirjutab ajaleht The Wall Street Journal (WSJ).

Leht viitab tarneahelaid analüüsiva platvormi Project44 andmetele, mille kohaselt on Vene kaubasadamate lähistel asuvate laevade hulk vähenenud pärast sanktsioonide kehtestamist veebruari lõpus 30 protsendi võrra.

Lisaks näitavad meretransporti jälgiva analüüsikeskuse Windward andmed, et esmaspäeval oli tööpakkumisi ootavate Vene kaubalaevade arv kolmandiku võrra suurem kui eelmisel esmaspäeval, 28. veebruaril. Tühjalt seisvate laevade arvu kasv näitab, et välisettevõtted ei soovi teha koostööd Venemaa firmadega, leiab Windward.

WSJ viitab Venemaale kehtestatud laiaulatuslikele sanktsioonidele ning meenutab, et mõned maailma suurimad meretranspordi ettevõtted nagu Taani firma Maersk ja Šveitsi MSC on lõpetanud töö Vene sadamatega. Lisaks on Ühendkuningriik ja mitmed muud riigid keelanud Vene kaubalaevadel oma sadamatesse sisenemise.

"[Laevandus]ettevõtted, mis tahavad ennast kaitsta rahaliste ja juriidiliste riskide eest, peavad lisaks lipule, mille all nad sõidavad, pöörama tähelepanu ka omandistruktuurile," tõdes Windward.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: