Ungari välisminister süüdistas Ukrainat valimistesse sekkumises

Ungari välisminister Peter Szijjarto.
Ungari välisminister Peter Szijjarto. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Ungari välisminister Peter Szijjarto süüdistas Ukraina valitsust katsetes sekkuda Ungari parlamendivalimistesse, kui Kiievi esindajad pidasid 3. aprillil toimuvate valimiste eel läbirääkimisi Ungari opositsiooniga.

"Ungari vasakpoolsete ja ukrainlaste vahel käib koordineerimine," kirjutas Szijjarto sotsiaalmeedias, mida vahendas ajaleht Kommersant. "Olukord on selline, et mõni päev tagasi helistas Ukraina välisminister Ukraina saatkonda Budapestis, et arutada võimalusi Ungari valimistulemusi mõjutada," lisas peaminister Viktor Orbani liitlane Szijjarto.

Ungari välisminister leiab, et kui riigis tuleb võimule opositsioon, siis nad alustavad relvade tarnimist Ukrainale ning toetavad Venemaa nafta- ja gaasitarnetele Euroopa Liidu sanktsioonide kehtestamist, mille vastu praegune valitsus on olnud.

Orbani valitsus on öelnud, et Vene energia embargo kahjustaks Ungari julgeolekut ja annaks parandamatu hoobi riigi majandusele.

Szijjarto sõnul soovib Ungari jääda Ukrainas toimuvast sõjast kõrvale.

Orban on keelanud Ungari relvade tarnimise Ukrainale, kuid on lubanud NATO riikide relvatarned läbi oma territooriumi.

Ungaris toimuvad pühapäeval otsustavad valimised, millega opositsiooni parteid blokk loodab 2010. aastast saadik riiki valitsenud Orbani juhitud partei Fideszi võimult tõrjuda. Küsitlused ennustavad siiski Fideszi võitu.

Ungari suhted Ukrainaga on olnud pingelised seoses ungarlastest vähemuse kohtlemisega Ukrainas, mistõttu on Budapest blokeerinud näiteks NATO-s suhete edendamist Kiieviga.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Kommersant

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: