RMK nõukogu ei kinnitanud Mikk Marranit veel ametisse

Mikk Marran
Mikk Marran Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) nõukogu ei teinud neljapäeval otsust kinnitada juhatuse esimehe kohale senine välisluureameti juht Mikk Marran, kuid läbirääkimised selle üle jätkuvad.

RMK nõukogu esimees Randel Länts rääkis ERR-ile, et nõukogu kohtus ja arutas Marraniga sõlmitava võimaliku töölepingu detaile.

"Nüüd jäi minu ülesandeks nendes lõplikult Marraniga kokku leppida ja siis saame minna otsustusse ja lepingu sõlmimise juurde," lausus ta.

Seda, miks praegu otsuseni ei jõutud, põhjendas Länts asjaoluga, et esialgu ei olnud tal Marraniga rääkides volitust kõigile küsimustele jah või ei vastata, kuid nüüd tuli ta nendega nõukogu ette, arutas läbi ja läheb uuesti Marrani jutule detaile kooskõlastama.

Arutelu all olid teemad, millest nõukogu polnud varem omavahel rääkinud, näitena tõi Länts selle, millised piirangud kaasnevad töölepingu lõppemisega ja millised mitte.

"Palganumbrite üle elavat arutelu ei käinud," kinnitas ta.

Uue juhi isikuga olid kõik nõukogu liikmed Läntsi sõnul päri ja otsuse muutmise üle ühtki silpi ei vahetatud.

Sellel nädalal kavatseb RMK nõukogu esimees Marraniga uuesti kohtuda ja kui kõik sobib, otsustab nõukogu tema ametisse määramise järmisel nädalal.

Mikk Marran on olnud alates 2016. aastast välisluureameti peadirektor. Juunis 2020 kiitis valitsus heaks Marrani teise viie aasta pikkuse ametiaja ehk ta saanuks välisluure juhina töötada praegusest veel kolm aastat.

Selle nädala alguses kritiseeris kaitseministeeriumi endine asekantsler Meelis Oidsalu ERR-is ilmunud arvamusloos Marrani tööd välisluureameti juhina ja väitis, et Eesti tippametnikel on oma sisering, kus jagatakse ümber hästitasustatud ametikohti.

RMK uue juhi volitused algavad 1. novembril, senise juhi Aigar Kallase volitused lõppevad 31. oktoobril.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: