Tarbijahinnad tõusid aastaga 24,8 protsenti

Kauplus. Foto on illustreeriv.
Kauplus. Foto on illustreeriv. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks augustis võrreldes juuliga 2,3 protsenti ning võrreldes eelmise aasta augustiga 24,8 protsenti. Mulluse augustiga võrreldes olid kaubad 18,3 protsenti ja teenused 37,6 protsenti kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid 2021. aasta augustiga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle 40 protsendi.

"Kodudesse jõudnud elekter oli 205,9 protsenti, soojusenergia 61,7 protsenti, gaas 244,2 protsenti ja tahkekütus 100,0 protsenti kallim. Toidu ja mittealkohoolsete jookide ning transpordiga seotud hinnamuutused andsid kogutõusust vastavalt viiendiku ja seitsmendiku. Bensiin oli 30,5 protsenti ja diislikütus 46,9 protsenti kallim," lisas Trasanov.

Möödunud aasta augustiga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 81,2 protsenti kallinenud suhkur. Jahu ja tangained on kallinenud 75,2 protsenti, maitseained 57,6 protsenti, muud õlid 56,5 protsenti ning munad 50,9 protsenti.

Tarbijahinnaindeks. Autor/allikas: Statistikaamet

Juuliga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit samuti enim eluaseme ja toiduga seotud hinnamuutused. Bensiin odavnes kuuga 6,3 protsenti ja diislikütus 8,2 protsenti. Lõppesid paljud rõivaste ja jalatsite soodusmüügid. Hügieenitarbed ja kosmeetika kallinesid üheksa protsenti.

Tarbijahinnaindeksi muutus kaubagrupiti, august 2022. Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: