Keskerakond koostas umbusaldusavalduse Sikkutile

Riina Sikkut.
Riina Sikkut. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon on koostanud umbusaldusavalduse majandus- ja taristuminister Riina Sikkutile (SDE), kes avalduse järgi ei seisnud piisavalt tugevalt Eesti riigi huvide eest ja loovutas LNG-laeva Soomele.

"Allkirju hakkame koguma esmaspäeval," ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. "Kuna uut infot lisandub iga päev, oleme valmis umbusaldusavalduse teksti vajadusel täiendama," lisas ta.

"Eesti Vabariigi majandus- ja taristuminister Riina Sikkut on kaotanud ministrina usalduse, kuna on tegutsenud varjatult ning pahatahtlikult seoses LNG-laeva toomisega Paldiski sadamasse ning veeldatud maagaasi varustuskindluse tagamisega Eestile," seisab umbusaldusavalduses.

Avalduse teksti järgi on Sikkuti tegevuse tagajärjel olnud tegemist teadliku maksumaksja raha raiskamisega ning ettevõtjate tahtliku eksitamisega.

"Teadaolevaid asjaolusid arvesse võttes tuleb vajaliku võimekuse loomiseks tehtud kulutused ettevõtjatele kindlasti kompenseerida. Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut on teadlikult ja pahatahtlikult Eestit eksitanud ning teadmatuses hoidnud," seisis avalduses.

Keskerakonna fraktsioon leiab, et valitsuse ministrid peavad täitma oma ametiülesandeid ausalt, läbipaistvalt, riigi huvides ja Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas.

"Rahva teadlik eksitamine ning teadmatuses hoidmine ei ole Eesti Vabariigi majandus- ja taristuministrile kohane käitumine. Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut pole suutnud kaitsta Eesti huve. Riina Sikkuti tegevus majandus- ja taristuministrina on kahjustanud Eesti rahvuslikku energiajulgeolekut, eksitanud avalikkust ja kahjustanud riigi usaldusväärsust. Riina Sikkut ei sobi Eesti Vabariigi majandus- ja taristuministriks."

Riina Sikkuti tagasiastumist on nõudnud ka EKRE fraktsiooni liikmed.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: