Septembris jaekaupluste müügitulu vähenes

Piimatoodete rivi kaupluses
Piimatoodete rivi kaupluses Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris 886 miljonit eurot, mis oli eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades kuus protsenti vähem.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak tõi välja, et septembris mõjutasid jaekaupluste müügitulu langust enim tööstuskaupade kauplused, kus müük vähenes 11 protsenti. Müügitulu vähenes enamikul tegevusaladel, vaid kasutatud kaupade kauplustes ja väljaspool kauplusi ehk kioskites, turgudel ning otsemüügil kasvas müük ühe protsendi eelmise aasta septembriga võrreldes, lisas Pihlak.

Tööstuskaupade kauplustest vähenes müügitulu kõige rohkem ehk 22 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates poodides. Müügitulu vähenes veel 14 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes, 12 protsenti tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes, 10 protsenti kaubamajades, 7 protsenti muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga ning 4 protsenti apteekide ja kosmeetikatarvete kauplustes.

Toidupoodide müük vähenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes neli protsenti. Mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu aga suurenes kümme protsenti.

Augustiga võrreldes vähenes jaekaubandusettevõtete müügitulu septembris kuus protsenti.

Selle aasta esimese üheksa kuuga kasvas jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes neli protsenti.

Jaekaubanduse statistika 2012-2022 Autor/allikas: Statistikaamet

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: