Reedel langeb õhutemperatuur osas kohtades –20 kraadini

Reedel lükkab tuul lumevööndi rannikust tasapisi eemale. Lisaks laieneb kõrgrõhkkond Soomest üle Baltimaade, mis hoiab päeva karge ja suurema sajuta. Laupäeval liigub kõrgrõhuala Soome kohalt küll Venemaale, kuid tugevneb ja jääb lääneservaga jätkuvalt Soome ja Baltimaade kohale, seega karge ja kuiv talveilm püsib.

Ööl vastu reedet on pilvisus muutlik. Enamasti Põhja-Eestis sajab mitmel pool hooglund ning rannikul ka tuiskab. Hommikuks sadu hõreneb. Tuul puhub valdavalt kirdest 4 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis ja põhjarannikul –6 kuni –12, mandri sisealadel –14 kuni –20 kraadi.

Hommik tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ning olulise sajuta. Sisemaal puhub nõrk muutliku suunaga tuul, saartel ja põhjarannikul kirde- ja idatuul 4 kuni 10, puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on –6 kraadist saarte rannikul kuni –20 kraadini Ida-Eestis.

Päev jätkub muutliku pilvisusega. Peamiselt rannikualadel sajab kohati kerget lund ja on pinnatuisku, pärastlõunal saju võimalus väheneb. Puhub valdavalt idakaare tuul 2 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Pärastlõunal  kagutuul saartel tugevneb. Õhutemperatuur jääb vahemikku –6 kuni –16 kraadi.

Eesootav nädalavahetus tuleb külm ning sajuta ja termomeetri näit jääb keskmiselt –10 kuni –15 kraadi juurde. Uus nädal toob aga taas kaasa saartelt itta leviva lumesaju. Ilm soojeneb ning teisipäevaks on õhutemperatuur taas null kraadi ümber.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: