Tallinna uute kiiruskaamerate töölepanek viibib

Liikluskaamera Kristiine ristmikul
Liikluskaamera Kristiine ristmikul Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tallinn plaanis Reidi ja Pirita tee liikluskaamerad juba möödunud aasta lõpuks tööle panna, kuid nende seadistamine võtab kavandatust kauem aega ning praegu mõõdavad kaamerad pealinnas liikluskiirust vaid Kristiine ristmikul.

Reidi teel ja Pirita teel asuvad kiiruskaamerad fikseerivad praegu ainult liiklusvoogu, kuid ettevalmistusi, et nendega ka kiirust mõõtma hakata, alustas Tallinn mullu sügisel.

Tallinna abilinnapea Tanel Kiik rääkis ERR-i raadiouudistele, et kaamerate seadistamine kestab senini.

"Hetkeseisuga Tallinna viiest kaamerast töötavad kaks, mis on Kristiine ristmikul," tõdes ta.

Kiige sõnul on kohti, kuhu kiiruskaameraid Tallinnas võiks panna, kindlasti veelgi, eelkõige suurematel maanteedel ja ohtlikumatel ristmikel, kuid praegu ei ole konkreetseid otsuseid lisakaamerate paigaldamiseks tehtud ning lähiaastateks nende soetamise plaane pole.

"Eesmärk on saada need viis kaamerat kenasti toimima ja töösse ning koguda tagasisidet nii kiiruste ületamise, piirkiiruse täitmise kui laiemalt liiklusohutuse kohta ja vastavalt vajadusele neid veel ohtlikumatesse kohtadesse juurde paigaldada," rääkis abilinnapea.

Küsimusele, kas Kristiine ristmikul töötavad kaamerad on seal liiklust mõjutanud, vastas Kiik, et kõik sellised kaamerad ja muud liiklusjärelevalvevahendid aitavad kindlasti liiklust rahustada ning linna hinnangul täidavad ka Kristiine kaamerad oma eesmärki.

Tallinna linnale laekub alates eelmise aasta 1. juulist 50 protsenti trahvitulust, varem tegeles kaameratega riigi transpordiamet.

2021. aasta trahvide kogusumma oli umbes 50 000 eurot. Mullu fikseerisid kaamerad kokku 4026 rikkumist ja hoiatustrahve määrati 124 634 euro eest.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: