Galerii: EKRE esitas valimisteenistusele kandideerimisnimekirjad

Esimese erakonnana esitas teisipäeval riigi valimisteenistusele riigikogu kandidaatide kandideerimisavaldused ja valimisnimekirjad EKRE.

EKRE esimehe ja üldnimekirja esinumbri Martin Helme sõnul minnakse valimistele erakonna ajaloo kõige tugevama nimekirjaga.

EKRE esitas täisnimekirja. "Ma arvan, et meil on ühtlaselt kõrge toetus peaaegu kogu Eestis. Meie raske koht on ikka alati olnud Tallinn. Tallinn on teistsugune. Aga kui me läheme ükskõik, kuhu mujale Eestisse, väikelinnad või maapiirkonnad, siis igal pool on hästi," rääkis EKRE esimees Martin Helme "Aktuaalsele kaamerale"

Kevadistele valimistele registreerimine algas kandidaatidele 1. detsembril, kuid esimene kandidaat, üksikkandidaadina riigikokku pürgiv Mihhail Stalnuhhin andis oma dokumendid sisse alles mõni päev enne aasta lõppu.

Kandidaatide esitamine lõppeb 19. jaanuaril kell 18. Seejärel kontrollitakse, kas kõik esitatud dokumendid vastavad nõuetele. Hiljemalt 24. jaanuaril registreerib valimiskomisjon nõuetele vastavad kandidaadid. Järgneva kolme päeva jooksul võib kandidaat veel kandideerimisest loobuda.

Iga erakond võib esitada kuni 125 kandidaati. Enne registreerimist peab erakond või üksikkandidaat kandma rahandusministeeriumi arvele kautsjonisumma, mis on 654 eurot iga kandidaadi kohta.

Riigikogu valimisnädal on 27. veebruarist 5. märtsini.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: