Kissinger toetab nüüd Ukraina liitumist NATO-ga

Henry Kissinger
Henry Kissinger Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Pascal Lauener

USA endine välisminister Henry Kissinger ütles, et Ukraina liitumine NATO-ga võib olla sobiv lõpptulemus. Kissinger siiski leidis, et praegune konflikt tuleb lahendada läbirääkimiste teel.

"Neutraalse Ukraina idee nendes tingimustes pole enam mõttekas," ütles Kissinger Davosi majandusfoorumil. 

Kissingeri sõnul tuleb aga Venemaaga jätkata dialoogi. Ta hoiatas otsese konflikti eest lääneriikide ja Venemaa vahel. Kissingeri sõnul tuleb Venemaal taas lubada ühineda rahvusvahelise süsteemiga, vahendas Bloomberg. 

Kissinger on pikaaegne reaalpoliitilise lähenemisviisi pooldaja, mille kohaselt riigid peavad seadma oma praktilised eesmärgid kõrgemale moraalsetest põhimõtetest. 

Kissinger ei toetanud varem Ukraina liitumist NATO-ga. Veel kevadel leidis ta, et Ukraina peab loobuma oma territooriumist, et aidata kaasa Venemaa sissetungi lõpetamisele.

Kissinger oli presidentide Richard Nixoni ja Gerald Fordi administratsioonide ajal USA välisminister. Ta oli ka USA veetud Külma sõja poliitika kujundaja. Ta on ka mitu korda Vladimir Putiniga kohtunud.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Bloomberg/CNBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: