Belitšev: juhtumiga on seotud ka Alavere, Pärkna ja Lõhmus

{{1679503500000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Politsei- ja piirivalveameti peadirektori asetäitja Egert Belitševi sõnul on Eerik Heldna väidetava fiktiivlepinguga seotud PPA töötajate seas on ka keskkriminaalpolitsei juht Aivar Alavere, PPA sisekontrollibüroo juht Priit Pärkna ja keskkriminaalpolitsei operatiivbüroo juht Toomas Lõhmus.

"Mul on väga kahju, et sellised kahtlused on tekkinud ja kindlasti on see organisatsioonile suur löök. Praegu on oluline tõde välja selgitada ja samal ajal tagada tavapärase töö jätkumine," ütles Belitšev.

Belitševi sõnul teeb PPA kaitsepolitsei ja prokuratuuriga igakülgset koostööd, et asjas selgus saada.

"Sain sellest juhtumist teada eile ja olen sellest ajast alates suhtluses koostööpartneritega kui ka asutuse sees kolleegidega suhelnud, et asjaolud välja selgitada. Siseministeerium on algatanud ka teenistusliku järelevalve rotatsioonide osas. PPA vaatab kindlasti ka sisemiselt üle kõik praegused rotatsioonid ja hindame, kas need on mõistlikud," sõnas Belitšev.

Lisaks Elmar Vaherile on Eerik Heldna PPA-sse tööle vormistamisega seotud viis inimest. Belitševi sõnul on nendeks praegune sisekontrollibüroo juht Priit Pärkna, kes 2019. aastal oli PPA toonase teabehaldus- ja menetlusosakonna juht. Samuti puudutab see Aivar Alaveret, kes on keskkriminaalpolitsei juht, Toomas Lõhmust, kes on keskkriminaalpolitsei operatiivbüroo juht ning üht PPA personalispetsialisti.

Roteerumise põhimõtted on kavas üle vaadata

Belitšev märkis, et politseinike roteerimine mõnda teise asutusse on tavapärane praktika ja praegu on ligi 50 PPA inimest lähetatud mujale tööle.

Belitševi sõnul puudub praegu regulatsioon, kui pikaks ajaks saab inimesi teise asutusse rotatsiooni korras tööle saata ja kui pikalt peab ta eelnevalt olema töötanud.

"Arvestades tänaseid sündmusi, siis kindlasti asutuse jaoks on oluline, et me vaatame üle kõik meie rotatsioonid, meie roteerumise põhimõtted ja hindame, kas need rotatsioonid on põhjendatud," rääkis Belitšev ERR-ile.

"Täna on lihtsalt olukord, kus uurimisasutused on esitanud kahtlustuse ja kahtlustuse all on inimene, kes on politsei- ja piirivalveametist roteeritud, ja ka inimesed, kes politseis töötavad. Siis on ilmne, et sellises olukorras vaatame kõiki rotatsioone põhjalikumalt üle ja hindame neid põhimõtteid ja iga rotatsiooni põhjendatust," lisas ta.

Kuna ametnike rotatsioonivõimalust kasutavad ka teised riigiasutused, siis Belitševi sõnul tuleb roteerumise põhimõtteid ja korda laiemalt üle vaadata.

Siseministeerium on alustanud teenistuslikku järelevalvet, et hinnata kas rotatsioonisüsteemis on puudujääke.

Toimetaja: Barbara Oja, Hanneli Rudi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: