Protestid Iisraeli justiitsreformi vastu jätkuvad riigis sees ja välismaal

Protest Londonis Iisraeli justiitsreformi vastu Benjamin Netanyahu visiidi ajal
Protest Londonis Iisraeli justiitsreformi vastu Benjamin Netanyahu visiidi ajal Autor/allikas: SCANPIX/ISABEL INFANTES/AFP

Iisraeli vastuolulise justiitsreformi vastu jätkuvad protestid nii Iisraelis kui ka välismaal. Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu Londoni visiidi tarbeks oli ka Suurbritannia pealinnas reformi vastu protest.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu Londoni visiidiga kaasnesid protestid Briti peaministri residentsi ees Downing Streetil. Protestijad karjusid "Netanyahu, mine vangi, sa ei räägi Iisraeli eest!" ning "Sa ei saa nautida nädalavahetust Londonis kui sama samal ajal demokraatiat kukutad!". Sarnaselt võeti Iisraeli peaminister vastu ka eelmisel kuul Berliinis, kus tollal kogunesid Iisraeli valitsusjuhi vastu protestima sajad inimesed Brandenburgi väravate ette.

Briti juudid ja Iisraeli kodanikud on viimastel nädalatel osalenud mitmes protestis, kus kuulutati toetust Iisraeli demokraatiale, vahendas Reuters,

Protestid reformi vastu jätkusid ka Iisraelis

Iisraelis protestisid neljapäeval tuhanded inimesed ultraortodoksses Bnei Braki linnas Iisraeli justiitsreformi vastu. Pahameel oli suunatud eelkõige valitsusse kuuluvate religioossete parteide vastu, süüdistades neid oma valijate reetmises.

Iisraelis tugevat vastuseisu leidnud justiitsreformiga tahetakse piirata ülemkohtu volitusi. Justiitsreformi kriitikute sõnul on reformi vaja vaid selleks, et valitsustegelaste korruptsioonijuhtumeid kinni mätsida.

Protest Bnei Brakis justiitsreformi vastu Autor/allikas: SCANPIX/IAHMAD GHARABLI/AFP

Märtsi alguses toimus Iisraelis riigi ajaloo suurim protest.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: