Pistoriuse hinnangul suudab Saksa armee oma varud taastada 2030. aastaks

Boris Pistorius.
Boris Pistorius. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Ronny Hartmann

Saksamaa kaitseministri Boris Pistoriuse hinnangul suudab Bundeswehr tekkinud augud varustuses likvideerida alles aastaks 2030.

Väljaandele Welt am Sonntag antud usutluses ütles Pistorius, et rahastuses ja varude täiendamises tekkinud auke tuleb Saksa armeel lappida veel aastaid.

Käesoleva aasta algusest kaitseministri ametisse astunud Pistorius on lubanud hoogustada kaitsekulutusi ja moderniseerida Saksa armee pärast aastaid kestnud alarahastamist.

Pistorius on olnud ka vastu mõttele suurendada Ukrainale sõjalise abi saatmist Bundeswehri varudest.

Saksa kaitseministeeriumi seniste arvutuste kohaselt vajaks armee täiendavaid investeeringuid 300 miljardi euro ulatuses, et oma varusid taastada.

Pistorius tõdes, et Saksamaal tuleb valida prioriteetide vahel ja üks neist on NATO idapiiri kaitse. Saksa kaitseministri sõnutsi tuleb Saksamaal esmalt luua aastaks 2025 täieliku varustusega divisjon ja seeläbi panustada NATO-sse.

Mullu kuulutas Saksa kantsler Olaf Scholz välja erifondi loomise Bundeswehri tarvis. Seda ei ole aga veel kasutusele võetud, märgib Deutsche Welle.

Eelmisel nädalal kiitis Saksa valitsus heaks otsuse eraldada Ukrainale eeloleva üheksa aasta jooksul 12 miljardit eurot sõjalist abi. See läheks Venemaaga sõdivale riigile aga otse tootjailt, mitte enam Bundeswehri varudest.

Toimetaja: Tõnu Karjatse, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: