Algav nädal toob vihmasaju

Foto: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval ulatub temperatuur kuni 24 kraadini, teisipäeval võib aga oodata vihma, millega kaasneb ka äikeseoht.

Esmaspäeval kõrgrõhuala mõju tasapisi väheneb ja Venemaale koonduva keerise lääneservas Eestis pilvkate tiheneb, kuid suurt sadu veel oodata ei ole. Vahemere äärest laieneb aga madalrõhuala üle Kesk-Euroopa Poolani, mille põhjaservast jõuab paksem sajupilvede mass juba õhtuks Läti kohale. Ka teisel pool Läänemerd haarab võimu Norra merele liikuv madalrõhkkond, mis toob sadu nii Norrasse kui Rootsi.

Teisipäeval liigub madalrõhkkond Poolast edasi Skandinaavias suunas ning ühineb Norra ranniku keerisega. Seega Läänemeremaad võtab enda alla suur sajune madalrõhuala.

Öö vastu esmaspäeva tuleb valdavalt selge, ida pool vähese pilvisusega ning sajuta. Tuul on idakaarest 1-6 m/s ning termomeeter näitab mandril 3-7, rannikul kuni 11 kraadi.

Esmaspäeva hommikul on taevas enamasti selge ja sajuta. Puhub nõrk kagu- ja idatuul ning õhutemperatuur ulatub 12 kuni 17 kraadini.

Päeval ajab küll pisut enam pilvi taevasse, kuid sadu neist oodata ei ole. Tuul puhub idakaarest 3-9 m/s ning õhusoe küündib kuni 24 kraadini, rannikul jääb aga temperatuur kohati 15 kraadi ümber.

Teisipäev toob endaga vihmasaju ja ka äikeseohu. Kesknädalal hoovihmad veel kohati jätkuvad, kuid alates neljapäevast on taas taevas pigem selge ja sajuta. Õhutemperatuur küll käesoleva nädalaga ei võistle ning päevasel ajal 20 kraadi piiri ei ületa. Kuid päris jahedaks tagasi ei lähe. Reede öösel võib siiski olla maapinna lähedal temperatuur kohati kerges miinuses. 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: