Ekspress: Johanna-Maria Lehtme jäi varasemas töökohas vahele vargusega

{{1684470900000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

MTÜ Slava Ukraini kaudu Ukrainale annetatud raha väärkasutamise kahtluse alla langenud Johanna-Maria Lehtme jäi varasemas töökohas vahele varastamisega ja pidi ametist lahkuma, kirjutab Eesti Ekspress.

Euroopa Naiste Akadeemia (European Women's Academy of Political Leadership and Campaigning ehk EWA) projektijuhina töötades võltsis Lehtme kuludokumente ja omastas "neljakohalise arvu eurosid", rääkis EWA käivitaja ning suhtekorraldusfirma Miltton asutaja Annika Arras Ekspressile.

"Selgus, et inimene, keda ma olin usaldanud nii isiklikus kui ka ametialases plaanis täielikult, osutus petturiks," sõnas Arras reedel "Aktuaalsele kaamerale".

Arrase sõnul kaalus ta toona asjale ametliku käigu andmist, kuid loobus sellest. Kui Arras omastamist tõendavad paberid Lehtme ette lauale pani, leppisid nad ajalehe teatel kiiresti kokku, et esiteks hüvitab Lehtme puuduva raha ning teiseks lõpetab töö akadeemias ja Milttonis. Nagu sellistel puhkudel sageli juhtub, lahkus ka Lehtme "poolte kokkuleppel".

"Kuna ta kinnitas, et ta hüvitab tekitatud kahju, mida ta ka tegi, ja ta kinnitas, et see on ühekordne juhtum ja ta eksis ja ta tunnistas oma viga, siis ma aktsepteerisin seda, et sellega see lugu lõppes," rääkis Arras ERR-ile.

Annika Arras Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Põhjus, miks Arras on nüüd valmis sellest episoodist avalikult rääkima, peitub viimastel nädalatel meedias Slava Ukraini kohta avaldatus ning kahe naise viimases omavahelises vestluses 2017. aastal. "Ma ütlesin talle, et kas sa saad aru, et see, mida sa teed, on kriminaalne ja et selliste asjade eest pannakse inimesi vangi ja kui sa nii jätkad, siis see on su tulevik," meenutas Arras.

Arras lubas Lehtmele, et lugu jääb vaid nende kahe vahele tingimusel, et ta ei tee midagi sellist enam kunagi. Lisaks sai Lehtme kaasa hoiatuse, et kui ta peaks kunagi ebaausal eesmärgil ära kasutama Arrase kaudu saadud kontakte, hakkab Arras rääkima.

Pärast Lehtme emotsionaalset esinemist eelmisel aastal riigikogus hoiatas Arras paari inimest, et Lehtmega võib tekkida probleeme. Segadustest Slava Ukraini rahaasjades sai Arras teada esimesest sel teemal ilmunud leheloost.

"Aktuaalsel kaameral" ei õnnestunud reedel Lehtmega ühendust saada. Ka Eesti Ekspressi küsimustele EWA-s ja Milttonis toimunu kohta Lehtme ei vastanud. Ta ütles, et soovib küll seda teha, ent saab vastata alles järgmise nädala kolmapäeval.

Lehtme on eitanud ka MTÜ Slava Ukraini annetuste väärkasutamist.

Lehtme on riigikogu liige. Ta kogus Eesti 200 nimekirjas kandideerides 5251 häält, mis oli erakonna parim tulemus.

Raadio 2 hommikuprogrammis ja "Ringvaates" kommenteeris Eesti Ekspressis ilmunud lugu selle üks autoreid Holger Roonemaa:

Toimetaja: Merili Nael, Hanneli Rudi

Allikas: "Aktuaalne kaamera", Eesti Ekspress

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: