Kuue kuu euribor tõusis 3,818 protsendini

Eurod
Eurod Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Suurema osa Eesti kodulaenudega seotud kuue kuu euribor tõusis neljapäeval 3,818 protsendini, mis on viimaste aastate kõrgeim tase.

Viimati oli kuue kuu euribor sarnasel tasemel ehk ligi nelja protsendi juures 2008. aasta novembris.

Kolme kuu euribor tõusis neljapäeval 3,547 protsendini, mis on samuti viimase enam kui kümne aasta rekord. 12 kuu euribor tõusis 3,965 protsendini.

Kuue kuu euribor oli negatiivne alates 2015. aasta lõpust kuni möödunud aasta juunini.

Euribori tipp oli 2008. aasta detsembris 5,448 protsendi juures. Enne eelmist majanduskriisi jäi euribori tavapärane tase kahe ja viie protsendi vahele.

Euribor ehk European Interbank Offered Rate on üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär, millega saavad selles kokku leppinud Euroopa pangad üksteisele raha laenata.

Keskpangad jätkavad inflatsiooni aeglustamiseks baasintressimäärade tõstmist, mis kergitab omakorda ka euribori. Käesoleva nädala neljapäeval tõstis Euroopa Keskpanga (EKP) nõukogu intressimäärasid 0,25 protsendipunkti võrra. Selle otsuse tagajärjel on põhiliste refinantseerimisoperatsioonide intressimäär alates 21. juunist neli protsenti, laenamise püsivõimaluse intressimäär 4,25 protsenti ja hoiustamise püsivõimaluse intressimäär 3,50 protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: