Trump juhib ülekaalukalt vabariiklaste seas DeSantise ees

Endine USA president Donald Trump
Endine USA president Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Sue Ogrocki, File

Endine USA president Donald Trump on enamuse vabariiklaste valijate eelistus erakonna presidendikandidaadiks 2024. aastal. Paremuselt teisel kohal on Ron DeSantis, kelle toetus on märksa väiksem.

USA vabariikliku partei valijate seas domineerib endine USA president Donald Trump, keda toetab vabariiklastest 54 protsenti, selgus New York Times/Siena College küsitlusuuringust.

Florida kuberneri Ron DeSantist toetab 17 protsenti vabariiklaste valijatest. Kolm kandidaati said igaüks kolm protsenti vabariiklaste toetusest, nendeks on endine USA asepresident Mike Pence, endine USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley ja South Carolina osariigi senaator Tim Scott.

Küsitlusuuringust selgus, et Donald Trump edestab oma konkurente kõikides demograafilistes gruppides, USA piirkondades ja eri ideoloogiaga valijate seas. Trumpi toetajad enamus vabariiklasi nii meeste kui ka naiste, vanade kui ka noorte, mõõdukate ja konservatiivsemate valijate ning kõrgharidusega ja kõrghariduseta valijate seas. Samuti ei ole vabariiklaste valijatele mõjunud Ron DeSantise valimiskampaania keskne argument, et ta valitseks presidendina efektiivsemalt kui Trump.

Juhul kui vabariiklaste seas oleks vastamisi ainult Donald Trump ja Ron DeSantis, siis toetaks Trumpi tervelt 62 protsenti vabariiklastest ja DeSantist 31 protsenti. USA presidendivalimised toimuvad 2024. aasta sügisel. Poole aasta pärast toimuvad nii demokraatide kui ka vabariiklaste presidendikandidaadi valimise eelvalimised.

Donald Trumpile esitati hiljuti riigisaladusega dokumentide vääriti käitlemise juurdlusega seotult USA justiitsministeeriumi poolt uued süüdistused, kuna Trump olevat püüdnud juurdlust takistada.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: The New York Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: