Iisraelis tõusis terrorirünnakutes hukkunute arv 1200 inimeseni

{{1696995720000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP/THOMAS COEX

Iisraeli võimud teatasid, et terroriorganisatsiooni Hamas rünnakute tõttu on surma saanud vähemalt 1200 iisraellast. USA teatas, et Hamasi rünnakute tõttu sai surma vähemalt 14 ameeriklast.

Olulised Iisraelis toimuvad sündmused kolmapäeval:

- Õhuhäire sireenid töötavad kogu Põhja-Iisraelis;

- Iraani toetatud rühmitus ähvardab rünnata USA baase kui Washington sekkub Iisraeli ja Gaza konflikti;

- Hamas korraldas uue raketirünnaku Ashkeloni ja Ashdodi pihta;

- Iisraelis tõusis terrorirünnakutes hukkunute arv 1200 inimeseni;

- EL hoiatas X-i desinformatsiooni levitamise eest Hamasi rünnaku järel;

- Iisrael: Ashkelonis tapeti tulevahetuses kolm palestiina terroristi;

- Netanyahu: Hamasi rünnakud on metsikus, mida pole pärast holokausti kunagi nähtud;

- USA lennukikandja saabus Iisraeli piirkonda.

Õhuhäire sireenid töötavad kogu Põhja-Iisraelis

Õhuhäire sireenid töötavad kogu Põhja-Iisraelis, sealhulgas Tiberiase, Safedi ja Beit Sheani linnades.

Iisraeli kanal 12 teatas, et vähemalt 15 drooni sisenesid Iisraeli õhuruumi Liibanonist.

Samuti on teateid võimalikust liuglangevarjudega ründajate sisenemisest.

Ursula von der Leyen: Hamasi rünnak on iidne kurjus

Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen ütles Euroopa Komisjoni istungil, et Hamasi korraldatud rünnakud Iisraeli tsiviilisikute pihta on külmavereline sõjakuritegu ning iidse kurjuse kehastus.

"Hamasi terroristid tapsid naisi ja lapsi nende kodudes. Nemad pidasid jahti sadadele noortele meestele ja naistele, kes tulid kokku tähistama elu ja muusikat. Nemad võtsid pantvangi sadu süütuid inimesi, kelle saatusest pole veel midagi teada," ütles von der Leyen.

"Need süütud inimesed olid tapetud ühel ja ainsal põhjusel: selle eest, et nemad on juudid ja elavad Iisraelis. See on iidne kurjus, mis meenutab meile mineviku kõige tumedamaid hetki," lisas Euroopa Komisjoni president.

"Me peame selgelt seda õudust määratlema. Ning sellele saab olla ainult üks vastus: Euroopa seisab koos Iisraeliga. Ning meie täielikult toetame Iisraeli õigust ennast kaitsta," ütles von der Leyen.

Iraani toetatud rühmitus ähvardab rünnata USA baase kui Washington sekkub Iisraeli ja Gaza konflikti

Iraagis aktiivse Iraani toetatud rühmituse juht ähvardas rünnata USA sõjaväebaase, kui Washington peaks sekkuma Iisraeli ja Hamasi vahelisse konflikti.

"Meie raketid, droonid ja eriväed on valmis rünnata ameeriklastest vaenlasi nende baasides ning segada USA huve, kui too sekkub sellesse võitlusse," ütles avalduses Kataib Hezbollah rühmituse juht Ahmad Al-Hamidawi.

Al-Hamidawi ähvardas rünnata ka Iisraelit. Samuti kutsus rühmituse juht iraaklasi üles koguma annetusi Hamasi jaoks ning võtma osa meeleavaldustest Iraagis.

Gazast tulistatud rakett tabas Lõuna-Iisraelis haiglat

Gaza sektorist tulistatud rakett tabas Lõuna-Iisraelis Ashkeloni linnas haiglat, ütles selle pressiesindaja.

"Ashkeloni Barzilai haigla laste arengu keskus sai Gazast tulistatud raketiga otsetabamuse," ütles ta, kuid lisas, et keegi viga ei saanud.

Varem teatas Iisraeli meedia, et Hamas tulistas rakette Ashkeloni ja Ashdodi linnade pihta.

Iisraeli kiirabi teatas, et selle töötajad tegelevad linnades võimalike ohvrite otsimisega.

Iisraelis tõusis terrorirünnakutes hukkunute arv 1200 inimeseni

Iisraeli võimud teatasid, et terroriorganisatsiooni Hamas rünnakute tõttu on  surma saanud vähemalt 1200 iisraellast. USA teatas, et Hamasi rünnakute tõttu sai surma vähemalt 14 ameeriklast. 

Gaza ametnikud väidavad, et Iisraeli õhurünnakute tõttu hukkus 900 inimest. Iisrael teatas, et võimud leidsid riigist umbes 1500 Hamasi võitleja surnukehad. 

EL hoiatas X-i desinformatsiooni levitamise eest Hamasi rünnaku järel

Euroopa Komisjoni siseturu ja digimajanduse volinik Thierry Breton hoiatas teisipäeval Elon Muski, et tema sotsiaalmeediaplatvorm X, endine Twitter, levitab "ebaseaduslikku sisu ja desinformatsiooni".

Breton ütles kirjas Muskile, et mure suurenes pärast Palestiina äärmusrühmituse Hamas rünnakut Iisraeli vastu.

Breton nõudis, et Musk vastaks kaebusele 24 tunni jooksul ja võtaks ühendust ka Euroopa Liidu agentuuriga Europol.

"Pärast terroriakte, mida Hamas korraldas Iisraeli vastu, on meil märke sellest, et teie platvormi kasutatakse ebaseadusliku sisu ja desinformatsiooni levitamiseks Euroopa Liidus," kirjutas Breton.

Breton tuletas Muskile meelde, et Euroopa Liidu seadused kehtestavad karmid reeglid sisu modereerimisele, "eriti mis puudutab vägivaldset ja terroristlikku sisu.

Iisraeli reivipeol kadunuks jäänud noore sakslanna perekond teatas, et tüdruk on elus, kuid ta on tõsiselt vigastatud

Hamasi terroristid ründasid laupäeval Lõuna-Iisraelis toimunud tantsupidu ning terroristide käe läbi sai surma vähemalt 260 reivijat. Kadunuks jäi siis ka noor sakslanna Shani Louk. Tema lähedased ütlesid kolmapäeval ajalehele The Times, et Louk on elus, kuid vigastatud. 

Louki perekonna teatel on sakslanna seisund kriitiline. Ta viibib praegu Gaza sektoris olevas haiglas. 

"Meil on informatsiooni, et ta on elus. Ta on raskelt vigastatud ja vajab kohe ravi. Ma ei usu, et ta saab praegu Gazas õiget ravi. Me tahame, et Saksa valitsus aitaks, iga sekund on oluline," ütles Louki sugulane Tom Weintraub Louk. 

Iisrael: Ashkelonis tapeti tulevahetuses kolm palestiina terroristi

Iisraeli sõdurite ja "palestiina terroristide" vahel Iisraeli lõunaosas Ashkeloni linnas puhkenud tulevahetuses tapeti kolm islamisti, teatas teisipäeval Iisraeli armee.

Sõdurid, keda toetasid helikopterid ja droonid, pidasid "Ashkeloni tööstustsoonis tulevahetuse mitme terroristiga", ütlesid relvajõud, jätkates äärmusrühmituse Hamas võitlejate otsimist.

Hamas korraldas laupäeva hommikul ulatusliku äkkrünnaku Gaza sektorist Iisraeli lõunaossa.

Hamas väitis, et Iisraeli õhulöökides tapeti öösel vähemalt 30 inimest

Gaza sektoris tapeti ööl vastu kolmapäeva Iisraeli õhulöökides vähemalt 30 inimest ja veel sajad said vigastada, väitis Hamasi valitsusametnik.

Iisrael andis õhulööke kümnetele elumajadele, vabrikutele, mošeedele ja poodidele, ütles valitsuse pressiteenistuse kõneisik Salama Marouf.

Iisraeli armee kinnitas, et ründas öösel hävituslennukitega mitut Hamasi sihtmärki.

Sõjaväe teatel hävitati muu hulgas seiresüsteem, mida Hamas kasutas sõjalennukite tuvastamiseks.

Samuti rünnati relvaladu ja rühmituse Islamidžihaad operatiivstaapi, teatas Iisraeli armee.

Netanyahu: Hamasi rünnakud on metsikus, mida pole pärast holokausti kunagi nähtud

Palestiina äärmusrühmituse Hamas rünnakud on "metsikus, mida pole pärast holokausti kunagi nähtud", ütles teisipäeval Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu telefonivestluses USA presidendi Joe Bideniga.

"Meil on sajad mõrvatud, perekonnad minema pühitud oma kodudest, brutaalselt vägistatud ja tapetud naised. Nad võtsid kaasa kümneid lapsi, sidusid nad kinni, põletasid neid ja hukkasid nad. Nad võtsid sõduritel päid maha," kirjeldas Netanyahu.

USA lennukikandja saabus Iisraeli piirkonda

USA teatas, et lennukikandja  Gerald R. Ford ja seda saatvad sõjalaevad jõudsid teisipäeva pärastlõunal Iisraeli piirkonda. Washington saatis lennukikandja Lähis-Ida poole teele pärast seda, kui Hamas alustas rünnakut Iisraeli vastu. USA tahab lennukandja saatmisega tagada, et Iisraeli vastased ei kasutaks praegust olukorda ära enda huvides. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/WSJ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: