X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

EstLink 2 arvatav rikkekoht on Eesti poolel kaabli randumiskoha juures

Eesti ja Soome vahelise merekaabli Estlink2 ristlõige.
Eesti ja Soome vahelise merekaabli Estlink2 ristlõige. Autor/allikas: Elering

EstLink 2 rikkekoha otsingute tulemusel on arvatav rikkekoht tuvastatud Eesti poolel kaabli randumiskoha piirkonnas, teatas Elering. Rikke täpne asukoht alles selgub.

Tegemist on ligikaudse asukohaga, mis on kas Eesti poolel mere- ja maismaakabli ühenduskoha lähedal maismaal või kalda lähistel meres. Järgmise sammuna tuleb rikke täpne koht kindlaks teha looduses.

Rikkekoha leidmiseks kasutati erinevaid mõõtevahendeid. Võimaliku rikkekohani viinud mõõtmised toimusid Eleringi ja Fingridi spetsialistide koostöös pühapäeval Soome poolel.

Rikke põhjuseks ei ole seni kogutud andmete põhjal kaabli väline vigastus.

Süsteemihaldurid jätkavad suhtlust EstLink 2 merekaabli tootjaga, et täpsustada kaabli parandustööde detailid ja ajakava.

Pühapäeval uuendatud kiire turuteate (UMM) kohaselt jääb EstLink 2 tööst välja kuni veebruari lõpuni.

Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink 2 rike tuvastati neljapäeva südaööl vastu reedet.

650-megavatise võimusega EstLink 2 käivitus ametlikult 2014. aastal. EstLink 2 koosneb konverterjaamadest Eestis ja Soomes ning üle 170 kilomeetri pikkusest alalisvoolu liinist, millest ligi 12 kilomeetrit asub maakaabelliinina Eesti maismaal, ligi 147 kilomeetrit kulgeb mööda Soome lahe põhja merekaablina ning umbes 14 kilomeetrit paikneb õhuliinina Soome maismaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: