Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL eraldab Venemaa moderniseerimiseks miljard eurot

Euroopa Liidu ja Venemaa pangad eraldavad ühisprogrammile "Partnerlus moderniseerimise jaoks" kuni 2 miljardit eurot krediiti.
Täna Nižni Novgorodis algaval Venemaa ja EL-i tippkohtumisel töötatakse välja äriprojektide koosfinantseerimise mehhanism. Venemaa poolt eraldavad sellele programmile vahendeid Sberbank ja Vnešekonombank, EL-i poolt Euroopa Investeerimispank ja Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank, kirjutas Vene ajaleht Kommersant, viidates anonüümsele allikale.

Ühisprojektide väljavalimisega programmi jaoks hakkab tegelema Venemaa ja EL-i töösturite ja ettevõtjate ümarlaud, mida juhivad Venemaa riikliku korporatsiooni Rosnano direktor Anatoli Tšubais ja Siemensi president Peter Löscher.

Leht märgib, et ei ole teada, mil määral on Venemaa valmis tagasi pöörduma 2005. aastal toimunud esimese tippkohtumise "teekaartide" juurde, mis nägid lõppeesmärgina ette ühtse majandusruumi loomise. Teada on aga, et Venemaa ootab vastutasuks lojaalsuse eest EL-ile ühinemist Ülemaailmse Kaubandusorganisatsiooniga juba sel aastal ja viisavabale režiimile ülemineku plaani.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: